Trwa ładowanie...

Spór w Zjednoczonej Prawicy. Marek Suski mówi o "drobnym zawirowaniu"

Czy tarcia w Zjednoczonej Prawicy nadal trwają? - Liczę, że jest to chwilowa sytuacja, w której dochodzi do dyskusji - oznajmił wiceszef klubu PiS Marek Suski. Polityk odniósł się też do sprawy prezesa Orlenu Daniela Obajtka.
Share
Spór w Zjednoczonej Prawicy. Marek Suski mówi o "drobnym zawirowaniu"
Spór w Zjednoczonej Prawicy. Marek Suski mówi o "drobnym zawirowaniu"Źródło: PAP, Fot: Mateusz Marek
d23aj77

Marek Suski pytany o sytuację w obozie władzy stwierdził, że koalicja rządząca wychodzi już z "tego drobnego zawirowania".

- Ja liczę na to, że to jest tylko taka chwilowa (...) sytuacja, w której dochodzi do dyskusji. Nie można oczywiście przewidzieć, że może się coś zdarzyć niedobrego, ale ja myślę, że wychodzimy już z tego drobnego zawirowani - powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie w Polskim Radiu 24.

Podkreślił, że Zjednoczona Prawica ma przed sobą "plan zapobiegania recesji i wzmocnienia Polski". Strategia jest przewidziana do 2026 roku.

d23aj77

Zobacz też: Daniel Obajtek. Kolejna publikacja "Gazety Wyborczej". Włodzimierz Czarzasty komentuje

Taśmy Obajtka. Marek Suski: "To jest zawiść"

Posła Suskiego zapytano również o głośne w ostatnich tygodniach nagrania z udziałem Daniela Obajtka. Niedawno "Gazeta Wyborcza" podała, że obecny prezes PKN Orlen będąc jeszcze wójtem Pcimia, oprócz piastowania funkcji samorządowca miał też prowadzić firmę. Takiej działalności zabrania ustawa o samorządzie terytorialnym.

d23aj77

- To jest też zawiść, że za czasów Platformy Orlen słabo stał, miał bardzo niewielkie dochody - stwierdził wiceszef PiS, krytykując politykę poprzedniego rządu. Jego zdaniem, "zamiast wzmacniać nasze firmy, zapraszali firmy konkurencyjne do Polski ". - To jest rzecz bardzo niezrozumiała, w kategoriach logiki propaństwowej tego wytłumaczyć się nie da - mówił polityk.

Sprawę obecnego szefa PKN Orlen skomentował w niedzielę też prezydent Andrzej Duda, który stwierdził, iż "wydaje mu się, że [Daniel Obajtek] jest dobrym prezesem Orlenu i bardzo dobrze sobie radzi na tej funkcji".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23aj77

Podziel się opinią

Share
d23aj77
d23aj77
Więcej tematów