Trwa ładowanie...
d3hmtrc

Spór w Zjednoczonej Prawicy. "Czy ona będzie istnieć, wie tylko Pan Bóg. I Jarosław Kaczyński"

Od kilkudziesięciu godzin trwa największy kryzys koalicyjny w 5-letniej historii Zjednoczonej Prawicy. PiS coraz głośniej nazywa swoich partnerów "ekskoalicjantami". Odmienne zdanie ma europoseł Ryszard Czarnecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Ryszard Czarnecki: czy będzie ona istnieć, wie tylko Pan Bóg. I Jarosław Kaczyński
Kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Ryszard Czarnecki: czy będzie ona istnieć, wie tylko Pan Bóg. I Jarosław Kaczyński (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski, REPORTER)
d3hmtrc

Kwestią, która podzieliła Zjednoczoną Prawicę były dwie ustawy autorstwa PiS. Pierwsza z nich znosiła odpowiedzialność urzędników podczas wydawania decyzji w trakcie pandemii (potocznie nazywana "bezkarność plus), druga z kolei nowelizowała ustawę o ochronie zwierząt. Wprowadzała ona m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych oraz trzymania psów na krótkim łańcuchu.

- Na ten moment, w sobotnie, wczesne popołudnie, to koalicja jest - powiedział Ryszard Czarnecki "Super Expressowi". - Jednak nie wiadomo oczywiście, czy będzie istnieć dalej, zwyciężyły tu na razie partykularne interesy koalicjantów. O tym, czy koalicja będzie istniała, wie tylko Pan Bóg. I Jarosław Kaczyński - dodał europoseł PiS.

Według polityka Zjednoczonej Prawicy scenariusz związany z przedterminowymi wyborami nie jest na rękę nikomu - zarówno podzielonej i słabej opozycji, jak i koalicjantom PiS. Czarnecki twierdzi, że partia również się "nie pali" do wcześniejszej elekcji.

d3hmtrc

Koniec Zjednoczonej Prawicy? Polityk Solidarnej Polski mówi o powrocie Donalda Tuska i "walcu ideologii LGBT"

- Wadą rządu mniejszościowego jest to, że do tej pory w Polsce takie rozwiązanie było realizowane rzadko, kończyło się to zazwyczaj porażką obozów rządzących - mówił europoseł.

Jednak od kilkunastu godzin najważniejsi politycy PiS mówią, że "koalicji nie ma" - w tych słowach w piątek do dziennikarzy zwrócił się wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Podobną tezę w RMF FM powtórzył Joachim Brudziński. - Przy tej postawie, którą prezentują nasi koalicjanci, będą dymisje. To oczywiste - zapewniał europoseł, który jednocześnie skrytykował posłów Solidarnej Polski, twierdząc, że "ich apetyty przerastają to, co wnieśli".

d3hmtrc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hmtrc

Podziel się opinią

Share
d3hmtrc
d3hmtrc
Więcej tematów