Trwa ładowanie...
d100i6y

Spór Lecha Wałęsy i Piotra Dudy. Sądowy zakaz dla byłego prezydenta

Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał wyrok ws. byłego prezydenta i szefa "Solidarności". Lech Wałęsa nie może mówić, że Piotr Duda służył w ZOMO. - Jeśli jeszcze komuś przyjdzie do głowy taka próba, to nie będę tak łaskawy - przestrzega przewodniczący "S".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa błędnie sugerował, że Piotr Duda służył w ZOMO
Lech Wałęsa błędnie sugerował, że Piotr Duda służył w ZOMO (East News)
d100i6y

Sprawa dotyczy wpisu, który Lech Wałęsa zamieścił na swoim profilu w mediach społecznościowych. Widać było na nim grafikę przedstawiającą funkcjonariuszy ZOMO. Na zdjęciu zamieszczono strzałkę, że jednym z nich miał być Piotr Duda. Pod spodem zamieszczono podpis: "Piotr Duda kiedyś stał tam, gdzie stało ZOMO, a teraz stoi tam, gdzie jest 'Solidarność'". Post został już usunięty.

Lech Wałęsa błędnie sugerował, że Piotr Duda służył w ZOMO

Były prezydent przeprosił i napisał, że wpis został opublikowany na jego profilu "nieopatrznie". Tłumaczył, że został wprowadzony w błąd, bo zdjęcie było z nieprawdziwym opisem, a w rzeczywistości szef "S" służył w jednostce dywizji powietrzno-desantowej. "Nie zmienia to jednak faktu, że stał pan w stanie wojennym po drugiej stronie barykady niż my, ludzie Solidarności" - dodał Wałęsa.

d100i6y

Przeczytaj: Lech Wałęsa ma przeprosić Henryka Jagielskiego. Jest decyzja Sądu Najwyższego

Mimo to Duda zapowiedział, że tym razem ugody nie będzie. Były prezydent już raz musiał przepraszać Dudę, również za pomówienie o służbę w ZOMO. Teraz zapadł kolejny wyrok w sprawie - informuje portal tysol.pl. Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał, że przewodniczący "S" znowu został pomówiony i zniesławiony. Wałęsa ma zakaz mówienia o tym, że Duda służył w ZOMO.

Lider "Solidarności" ostrzega przed kolejnymi pomówieniami

Sąd odrzucił jednak wniosek o publikację przeprosin, prawdopodobnie uznając, że już do nich doszło. Lider "Solidarności" ma nadzieję, że ten wyrok "kończy falę hejtu i pomówień wobec jego osoby". - Jeśli jeszcze komuś przyjdzie do głowy próba zarzucania mi służby w ZOMO, nie będę wobec niego tak łaskawy jak wobec Wałęsy - przestrzega Duda.

d100i6y

Przeczytaj również: Lech Wałęsa apeluje do europosłów. "Zwróćcie się do organów UE"

Nowy ruch społeczny przy PO. "Nikogo na siłę nie zapraszamy"

Źródło: tysol.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d100i6y

Podziel się opinią

Share
d100i6y
d100i6y