Trwa ładowanie...

Lech Wałęsa apeluje do europosłów. "Zwróćcie się do organów UE"

Lech Wałęsa chce, aby Unia Europejska "otoczyła opieką Polskę i Węgry". Zdaniem byłego prezydenta władze obu krajów chcą doprowadzić do destabilizacji i rozbicia jedności państw europejskich, niszcząc struktury demokracji. Wałęsa zwrócił się do europosłów.

Lech Wałęsa apeluje do europosłów. "Zwróćcie się do organów UE"Źródło: Getty Images
d47usds
d47usds

Lech Wałęsa zaapelował do europosłów, by zwrócili się do odpowiednich organów UE z prośbą o "otoczenie opieką Polski i Węgier". Były prezydent przekonuje, że zastępując trójpodział władzy monowładztwem, władze obu państw destabilizują jedność europejską.

"A wszystko to w imię otrzymanego rzekomo od wyborców prawa, powtarzanego jak mantra, do dowolnego w swoim mniemaniu urządzenia Rzeczpospolitej" - napisał Wałęsa na Facebooku. Były prezydent uważa, że "trudne europejskie reformy" doprowadziły do zwycięstwa i umacniania się w niektórych państwach populizmu i demagogii.

Lech Wałęsa apeluje do europosłów. "Natychmiastowe działania albo kryterium uliczne"

"Apeluję do was w imię solidarności, uczciwości, harmonijnego rozwoju Europy abyście korzystając z powagi piastowanych funkcji i możliwości, które one dają - zwrócili się do odpowiednich organów UE" - pisze Wałęsa do europosłów.

Zobacz też: Wybierz! Podcast - Lech Wałęsa o wyborach, Trzaskowskim i "Solidarności"

Jedyną alternatywą dla "szeroko pojętej solidarności europejskiej w działaniu dla dobra całej Europy" jest jego zdaniem "kryterium uliczne, które tak naprawdę jest hańbą naszych czasów". "Apeluję o podjęcie natychmiastowych działań (...) inaczej grozi nam, że dojdziemy do ściany i przegramy wszyscy" - napisał Wałęsa.

We wtorek zakończył się unijny szczyt poświęcony wspólnemu budżetowi. Jarosław Kaczyński ocenił, że Mateusz Morawiecki odniósł "kolejny wielki sukces dla Polski".

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl"

d47usds
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47usds
Więcej tematów