Trwa ładowanie...
d3xob7o

"Spiegel": amerykańscy senatorzy zbojkotowali kolację u premiera Bawarii

• To protest przeciwko niedawnej wizycie Seehofera w Moskwie • "Podróż do Rosji dała całkowicie błędny sygnał" • Na kolację zapraszani są najważniejsi uczestnicy konferencji
Share
Amerykański senator John McCain na konferencji w Monachium.
Amerykański senator John McCain na konferencji w Monachium.Źródło: PAP/EPA, Fot: Sven Hoppe
d3xob7o

Delegacja amerykańskich senatorów na Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa zbojkotowała uroczystą kolację w rezydencji premiera Bawarii Horsta Seehofera na znak protestu przeciwko niedawnej jego wizycie w Moskwie - informuje "Der Spiegel".

"Wizyta bawarskiego premiera u prezydenta Rosji Władimira Putina z początku lutego doprowadziła do małego skandalu na marginesie Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa" - podkreślił niemiecki tygodnik w internetowym wydaniu.

Jak dowiedział się "Spiegel" od osób obecnych w rezydencji Seehofera, na kolacji wydanej w sobotę wieczorem zjawił się tylko jeden z amerykańskich senatorów przybyłych do stolicy Bawarii. Celowo nie zjawił się za to znany z twardego stanowiska wobec Moskwy Republikanin John McCain i kilku innych senatorów.

d3xob7o

Jak przekazali członkowie amerykańskiej delegacji, wizyta Seehofera w Moskwie "dała całkowicie błędny sygnał". "Spontaniczny bojkot po raz kolejny pokazuje, jak napięte są stosunki między USA i Rosją, a także jak wrażliwi na działania podejmowane w Europie wobec Moskwy są (politycy) zza oceanu" - ocenia "Spiegel".

Kolacja w rezydencji Seehofera, który jest szefem chadeckiej partii CSU wchodzącej w skład koalicji rządowej na szczeblu federalnym, jest wydawana w okazałej rezydencji w centrum Monachium i uchodzi za najważniejsze wydarzenie towarzyskie Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Na kolację zapraszani są najważniejsi uczestnicy konferencji, w tym szefowie państw.

d3xob7o

Podziel się opinią

Share
d3xob7o
d3xob7o
Więcej tematów