Trwa ładowanie...

"Spiegel": amerykańscy senatorzy zbojkotowali kolację u premiera Bawarii

• To protest przeciwko niedawnej wizycie Seehofera w Moskwie
• "Podróż do Rosji dała całkowicie błędny sygnał"
• Na kolację zapraszani są najważniejsi uczestnicy konferencji

Share
"Spiegel": amerykańscy senatorzy zbojkotowali kolację u premiera Bawarii
Źródło: PAP/EPA, Fot: Sven Hoppe
d94jnvn

Delegacja amerykańskich senatorów na Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa zbojkotowała uroczystą kolację w rezydencji premiera Bawarii Horsta Seehofera na znak protestu przeciwko niedawnej jego wizycie w Moskwie - informuje "Der Spiegel".

"Wizyta bawarskiego premiera u prezydenta Rosji Władimira Putina z początku lutego doprowadziła do małego skandalu na marginesie Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa" - podkreślił niemiecki tygodnik w internetowym wydaniu.

d94jnvn

Jak dowiedział się "Spiegel" od osób obecnych w rezydencji Seehofera, na kolacji wydanej w sobotę wieczorem zjawił się tylko jeden z amerykańskich senatorów przybyłych do stolicy Bawarii. Celowo nie zjawił się za to znany z twardego stanowiska wobec Moskwy Republikanin John McCain i kilku innych senatorów.

Jak przekazali członkowie amerykańskiej delegacji, wizyta Seehofera w Moskwie "dała całkowicie błędny sygnał". "Spontaniczny bojkot po raz kolejny pokazuje, jak napięte są stosunki między USA i Rosją, a także jak wrażliwi na działania podejmowane w Europie wobec Moskwy są (politycy) zza oceanu" - ocenia "Spiegel".

Kolacja w rezydencji Seehofera, który jest szefem chadeckiej partii CSU wchodzącej w skład koalicji rządowej na szczeblu federalnym, jest wydawana w okazałej rezydencji w centrum Monachium i uchodzi za najważniejsze wydarzenie towarzyskie Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Na kolację zapraszani są najważniejsi uczestnicy konferencji, w tym szefowie państw.

d94jnvn

Podziel się opinią

Share
d94jnvn
d94jnvn
Więcej tematów