Trwa ładowanie...

Spadek notowań premiera. Gorsze też oceny prezydenta

O 2 pkt proc. w ciągu miesiąca obniżył się odsetek osób deklarujących pozytywną ocenę działalności premiera Mateusza Morawieckiego. Z sondażu Kantar Public wynika, że w grudniu pogorszyły się też notowania prezydenta Andrzeja Dudy.

Share
Spadek notowań premiera. Gorsze też oceny prezydentaŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d1kygtj

Pozytywnie o rządzie PiS wypowiedziało się 45 proc. ankietowanych, a przeciwnego zdania było 40 proc. Co szósty uczestnik badania nie miał zdania na ten temat.

Jak zauważa Kantar Public w porównania do listopada zmalał zarówno odsetek zwolenników rządu (o 3 pkt proc.), jak i przeciwników (o 1 pkt proc.), o 4 pkt proc. wzrósł odsetek niezdecydowanych.

Jeśli chodzi o oceny samego premiera Mateusza Morawieckiego to pozytywnie oceniło go 45 proc. badanych (spadek o 2 pkt. proc.), negatywnie 39 proc. (bez zmian w stosunku do ubiegłego miesiąca.), a 16 proc. (wzrost o 2 pkt. proc.) nie potrafiło zająć jednoznacznego stanowiska.

W przypadku prezydenta Andrzeja Dudy pozytywną ocenę zadeklarowało 49 proc. uczestników sondażu (spadek o 3 pkt. proc.), a negatywną 39 proc. (wzrost o 2 pkt. proc.) Z kolei 12 proc. nie miało zdania na temat działalności głowy państwa.

d1kygtj

Sondaż przeprowadzono w dniach 30.11-11.12.18 metodą wywiadów bezpośrednich, wspomaganych komputerowo na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1058 mieszkańców Polski powyżej 15. roku życia.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Pogrzeb Jolanty Szczypińskiej. Wzruszające pożegnanie przyjaciółki

Zniżek na produkty do pielęgnacji dla mężczyzn szukaj na stronie philips kod rabatowy.

d1kygtj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kygtj
d1kygtj
Więcej tematów