Trwa ładowanie...

Najniższe poparcie dla rządu PiS od ponad 2 lat. Sam Morawiecki też traci

O 8 pkt. proc. spadło w ciągu miesiąca poparcie dla rządu Mateusza Morawieckiego. Jego działania wspiera 34 proc. ankietowanych. To najmniej od września 2016 r.

Share
Najniższe poparcie dla rządu PiS od ponad 2 lat. Sam Morawiecki też traci
Źródło: East News/Andrzej Iwańczuk/REPORTER
d1j9830

Obecny rząd popiera co trzeci uczestnik sondażu CBOS. 12 proc. uznaje się za zdecydowanych, a 22 proc. za umiarkowanych zwolenników gabinetu Morawieckiego.

Z kolei 27 proc. ankietowanych zadeklarowało się jako przeciwnicy rządu Prawa i Sprawiedliwości. W badaniu sprzed miesiąca stwierdziło tak 24 proc. badanych.

WP/CBOS
Źródło: WP/CBOS

Przybyło też - z 29 do 34 proc. - osób, którym działania rządu są obojętne. Co 20. uczestnik sondażu (tak samo jak na początku listopada) nie potrafił określić swojego stosunku do urzędującej Rady Ministrów.

d1j9830

Jak zauważa CBOS, ostatni raz w tej kadencji parlamentu, tak mało zwolenników rządu obozu Jarosława Kaczyńskiego było ponad dwa lata temu.

Polacy mniej surowo oceniają samego Mateusza Morawieckiego. Premier stracił 3 pkt. proc. pozytywnych opinii w stosunku do badania z poprzedniego miesiąca. Teraz 47 proc. ankietowanych jest zadowolonych, że to właśnie on stoi na czele rządu. Przeciwnego zdania jest 33 proc. (wzrost o 2 pkt. proc.), a co piątemu uczestnikowi sondażu (20 proc.) osoba premiera jest obojętna.

Sondaż przeprowadzono w dniach 26.11-9.12 metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na reprezentatywnej próbie 1016 dorosłych Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Barbara Nowacka o partii Rydzyka. "PiS ma potężny problem"

d1j9830

Podziel się opinią

Share
d1j9830
d1j9830
Więcej tematów