Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Szczęśliwy koniec poszukiwań. 85-latek z zanikami pamięci odnalazł się dzięki reakcji taksówkarza

85-letni mężczyzna, cierpiący na zaniki pamięci, wyszedł z domu i urwał się z nim kontakt. Odnalazł się po kilkunastu godzinach dzięki reakcji taksówkarza.

Share
Sosnowiec. Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 85-latka.
Sosnowiec. Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 85-latka.Źródło: Śląska Policja
d1fovf0

Sosnowieccy policjanci otrzymali informację o zaginięciu mężczyzny w środę około godziny 19.00 – Ze zgłoszenia wynikało, że 85-latek, cierpiący na zaniki pamięci, wyszedł z domu około godziny 7.00 rano. Zdenerwowana rodzina najpierw próbowała odnaleźć seniora na własną rękę, jednak kiedy to nie przyniosło rezultatu, zgłosiła zaginięcie na policję – poinformowała komenda w Sosnowcu.

Sosnowiec. Poszukiwania zaginionego 85-latka

Nastąpiła mobilizacja sił i wszyscy mundurowi ruszyli na poszukiwania mężczyzny, którego zdrowie, z uwagi na warunki atmosferyczne i ograniczenia wynikające z posiadanego schorzenia, mogło być zagrożone. Około godziny 2.00 w nocy policjanci patrolujący radiowozem miasto, zostali zagadnięci przez taksówkarza, który powiedział, że ma w samochodzie pasażera, którego stan wydaje się niepokojący. Zdaniem kierowcy mężczyzna nie do końca wiedział, gdzie się znajduje, ani też nie był w stanie powiedzieć jak się nazywa. Okazało się, że to zaginiony 85-latek.

d1fovf0

Policjanci przekazali odnalezionego seniora pod opiekę rodziny.

- Wyrazy uznania należą się kierowcy taksówki, który zainteresował się tym, że mężczyzna prezentuje nietypowe zachowanie i uznawszy, że może on wymagać pomocy, udzielił jej bez wahania – podkreślają policjanci.

Adam Niedzielski straci stanowisko? Jest deklaracja z PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1fovf0

Podziel się opinią

Share
d1fovf0
d1fovf0
Więcej tematów