WP

Sosnowiec. Napisy "Chwała Kaczyńskiemu za 500 plus” w miejskim parku

Na sosnowieckich Stawikach pojawiły się napisy chwalące program społeczny Prawa i Sprawiedliwości. O sprawie poinformował na Twitterze prezydent miasta Arkadiusz Chęciński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sosnowiec: napisy w miejskim parku
Sosnowiec: napisy w miejskim parku (Twitter.com/Arkadiusz Chęciński)
WP

Duże litery namalowane czerwoną farbą pojawiły się w czterech miejscach. "Polityka centralna sięgnęła bruku, a sprzątać muszą samorządy z mieszkańcami" napisał rozgoryczony Chęciński. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" prezydent Sosnowca poinformował, że wandalskie napisy zostały już usunięte.

- Ktoś, kto chciał pochwalić prezesa partii rządzącej za program 500 plus, najwyraźniej nie pomyślał o tym, że znacznie więcej będzie kosztowało usunięcie napisów - mówił "Wyborczej" Chęciński. - To dewastacja, a za usunięcie po niej śladów zapłacą tak naprawdę mieszkańcy Sosnowca - dodał.

WP

Zobacz także: Radny PiS o mieszkańcach Sosnowca: oszołomy. Poszło o Gierka

- Zwróciliśmy się do służb o zabezpieczenie monitoringu. Podzielimy się nagraniem na Facebooku - mówił z kolei portalowi naTemat rzecznik prezydenta, Rafał Łysy. Poinformował także, że część z nagrań została już przejrzana, jednak nie zauważono na nich sprawcy.

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Michał Kamiński staje w obronie Agaty Kornhauser-Dudy

WP

Kolejna sytuacja

Pod koniec marca czerwoną farbą zdewastowano także park w Dąbrowie Górniczej. Kilka miesięcy wcześniej został on gruntownie odnowiony. Nieznany sprawca na chodniku napisał m.in. "Żydzi z TVN z kłócili Polaków".

Równie emocjonalnie zareagował wtedy włodarz miasta, Marcin Bazylak. Samorządowiec na Facebooku napisał, że "po raz kolejny czuje złość po zdjęciach bazgrołów jakiegoś analfabety". Bazylak zaapelował do mieszkańców, aby skontaktowali się ze służbami jeśli znają sprawcę. "Dopilnuję, aby autorzy tych wpisów ponieśli konsekwencje i odczuli finansowe skutki ich usunięcia" - napisał prezydent Dąbrowy Górniczej.

Zobacz także: Sosnowiec. Śmierć na izbie przyjęć w szpitalu. Rodzina oburzona

WP

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP