Trwa ładowanie...
d1hen8a

SOP ma na swoim koncie niechlubny rekord. Może pobić nowy

- Kondycja Służby Ochrony Państwa jest dużo lepsza niż Biura Ochrony Rządu - przekonuje Jarosław Zieliński, wiceszef resortu spraw wewnętrznych i administracji. Jego słowom przeczą jednak dane dotyczące liczby kolizji, w których brały udział auta obu formacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W 2018 roku kierowcy SOP spowodowali dwa razy więcej wypadków niż rok wcześniej kierowcy BOR
W 2018 roku kierowcy SOP spowodowali dwa razy więcej wypadków niż rok wcześniej kierowcy BOR (Forum)
d1hen8a

Radio ZET dotarło do informacji dotyczących liczby zdarzeń drogowych, w których brały udział auta BOR i SOP. Okazuje się, że w 2017 roku z winy kierowców BOR doszło do 5 wypadów. W 2018 roku, gdy BOR został zastąpiony przez SOP, jego kierowcy spowodowali dwa razy więcej kolizji

Ze statystyk wynika, że w 2017 roku wszystkich zdarzeń drogowych z udziałem kierowców BOR było 19. Rok później Służba Ochrony Państwa uczestniczyła w 27 takich zdarzeniach (statystyce nie uwzględniono wypadku premier Beaty Szydło z lutego 2017 r., ponieważ sprawa wciąż jest w sądzie).

d1hen8a

Zobacz także: Kolizja z udziałem limuzyny SOP. Nowe informacje

Co ciekawe, w 2017 roku tylko raz doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kolumny ochranianej. W 2018 takich przypadków było cztery razy więcej.

Zobacz także: Mocne słowa byłego szefa BOR: milczenie może doprowadzić do tragedii, mogą zginąć ludzie

Jeśli nic się nie zmieni, to rok 2019 może być jeszcze bardziej pechowy dla kierowców SOP. Od 1 stycznia do 28 lutego kierowcy SOP zaliczyli na swoim koncie już 6 wypadków. Do 3 z nich doszło z ich winy. Co więcej, w trzech wypadkach, brały udział auta z kolumny ochranianej.

Źródło: Radio ZET

d1hen8a

Podziel się opinią

Share
d1hen8a
d1hen8a