Trwa ładowanie...
d4balln

Sondaż TNS Polska: PiS wciąż z ogromną przewagą, tylko cztery partie w Sejmie

• Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w październiku PiS uzyskałby w nich 34 proc. poparcia - wynika z sondażu TNS Polska
• Kolejne miejsca zajęłyby: PO ( z 15 proc. poparcia), Nowoczesna (11 proc.) i Ruch Kukiz`15 (9 proc.)

• Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego

Share
d4balln

TNS Polska zbadał preferencje tych spośród badanych, którzy zadeklarowali, że wezmą udział w wyborach.

Poparcie dla partii spadkowe lub bez zmian

W porównaniu z sondażem z września poparcie dla PiS zmniejszyło się o 2 punkty proc. PO uzyskała również o 2 punkty proc. mniejsze poparcie. Notowania Nowoczesnej i Kukiz'15 nie zmieniły się w stosunku do badania z poprzedniego miesiąca.

Pozostałe ugrupowania brane pod uwagę w sondażu nie przekroczyłyby progu wyborczego. PSL, SLD, KORWiN i partia Razem uzyskały po 3 punkty proc. poparcia. W przypadku PSL i SLD oznacza to, że notowania nie zmieniły się od września, poparcie dla KORWiN zwiększyło się o 1 punkt proc., a partia Razem uzyskała o 2 punkty proc. więcej niż we wrześniu. Twój Ruch nie uzyskał w sondażu poparcia (we wrześniu miał poparcie 1 proc.).

d4balln

Natomiast 19 proc. badanych nie umiało określić swoich preferencji (o 2 punkty proc. więcej niż w poprzednim sondażu).

W październikowym badaniu udział w wyborach "zdecydowanie" zadeklarowało 21 proc. badanych. "Raczej" do urn wybrałoby się 40 proc. badanych. W wyborach "raczej" nie planowało udziału 14 proc., a "zdecydowanie" nie wzięłoby udziału - 17 proc. respondentów. 8 proc. było niezdecydowanych.

TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 7-12 października na reprezentatywnej grupie 1013 mieszkańców Polski w wieku 18 lat i więcej. Preferencje partyjne badane były w grupie liczącej 628 osób, które zadeklarowały udział w wyborach.

d4balln
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4balln
d4balln
Więcej tematów