Trwa ładowanie...
d4kg0fa

Sondaż: Polacy wskazali lidera opozycji. Lewica ma powody do niepokoju

Mimo krytyki Grzegorz Schetyna uważany jest za najważniejszego polityka w opozycji - wynika z nowego sondażu. Nie ma jednak powodów do radości - ponad 42 proc. Polaków nie potrafi wskazać, kto jest liderem opozycji. Nikt też nie wymienił w tej roli Roberta Biedronia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż wskazuje, że Grzegorz Schetyna jest liderem opozycji
Sondaż wskazuje, że Grzegorz Schetyna jest liderem opozycji (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d4kg0fa

Na pytanie "który z polityków jest liderem opozycji", ponad 28 proc. osób wskazało Grzegorza Schetynę - wynika z sondażu IBRiS wykonanego na zlecenie "Rzeczpospolitej". Lider PO prowadzi, ale przegrywa z przywódcą, którego nie ma. Ponad 42 proc. badanych nie wie, kogo wskazać jako lidera opozycji. Badanie wykonano metodą odpowiedzi spontanicznych, co oznacza, że nazwiska podawali respondenci.

Kolejne miejsce w rankingu zajął Donald Tusk z wynikiem 8,6 proc., Janusz Korwin-Mikke (3,1 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (2,8 proc.) i Włodzimierz Czarzasty (2 proc.). Respondenci wymieniali też innych polityków, ale mieli oni śladowe poparcie. Co zaskakujące, żaden z badanych nie wymienił polityków lewicy - Roberta Biedronia i Adriana Zandberga.

   infogram.com
(infogram.com)

- Wynik tego badania jest interesujący, bo pomimo powszechnie znanych krytycznych opinii na temat politycznych talentów Grzegorza Schetyny to jednak on, a nie żaden inny polityk, przychodzi badanym na myśl, gdy pytamy o lidera opozycji i oczekujemy spontanicznej reakcji - powiedział "Rzeczpospolitej" Marcin Duma, szef IBRiS.

d4kg0fa

Nowe twarze w sondażu

Badanie wskazuje również, że nowi młodzi politycy, tacy jak Rafał Trzaskowski, Krzysztof Brejza, czy Bartosz Arłukowicz, są dostrzegani przez wyborców.

Ciekawostką również jest to, że ponad połowa pytanych kobiet nie wiedziała, kogo wskazać jako lidera opozycji. Problem z tym miało 34 proc. mężczyzn

Najmłodsi wyborcy (18-24 lata) wskazywali na Janusza Korwin-Mikkego.

d4kg0fa

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kg0fa

Podziel się opinią

Share
d4kg0fa
d4kg0fa
Więcej tematów