Trwa ładowanie...

Sondaż: Polacy popierają likwidację gimnazjów

Aż 48 proc. ankietowanych stwierdziło, że dobrze ocenia likwidację gimnazjów. Odmiennego zdania jest 42 proc. biorących udział w sondażu.

Share
Sondaż: Polacy popierają likwidację gimnazjów
Źródło: East News
d2ti300

Sondaż. W ostatnich dniach część mediów informowała, że ze względu na kumulację roczników, wielu uczniów może nie dostać się do szkół. - Opozycja straszyła już wielokrotnie paraliżem oświaty, ale nie ma racji - odpowiadał minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

- Trwają rekrutacje i jesteśmy dopiero w pierwszym etapie, kiedy uczniowie składają aplikacje do kilku, czy nawet kilkunastu szkół. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku kandydaci mogli złożyć wnioski maksymalnie do trzech szkół. W tym roku w Warszawie i wielu innych miastach pozwolono, ale aplikowali nawet do kilkunastu. To powoduje, że jeden dobry uczeń blokuje miejsce kilkunastu innym, ale to jest sytuacja chwilowa - dodawał minister.

Teraz sondażownia Kantar na zlecenie "Faktów" TVN zadała Polakom pytanie: "W ciągu ostatnich lat zlikwidowano gimnazja. Jak ocenia Pan(i) tę zmianę?".

d2ti300

Dobrze tę decyzję rządu oceniło 48 procent respondentów, z czego 20 procent badanych wskazało na odpowiedź "raczej dobrze", a 28 procent na "zdecydowanie dobrze".

Za złą tą zmianę uważa 42 procent ankietowanych. Odpowiedzi "zdecydowanie źle" udzieliło 26 procent respondentów, a 16 procent - "raczej źle". Zdania w tej sprawie nie miało 10 procent uczestników sondażu.

Ankietowanym zadano również pytanie, kto odpowiada za problemy z rekrutacją młodzieży do liceów. 56 proc. osób odpowiedziało, że rząd, 25 proc. samorząd, a 19 proc. Polaków stwierdziło, że trudno wskazać winnych.

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 1002 osób.

Źródło: TVN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ti300

Podziel się opinią

Share
d2ti300
d2ti300
Więcej tematów