WP

Sondaż. Polacy podzieleni w ocenie Dudy i Morawieckiego

Ponad 40 proc. respondentów pozytywnie oceniło pracę prezydenta Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego. Politolodzy podkreślają, że społeczny odbiór obu polityków jest podobny ze względu na zbliżony styl sprawowania władzy wspomnianych polityków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Notowania obu polityków nieco spadły w porównaniu z wynikami z poprzednich miesięcy
Notowania obu polityków nieco spadły w porównaniu z wynikami z poprzednich miesięcy (East News)
WP

Działalność prezydenta bardzo dobrze ocenia 14,1 proc. biorących udział w sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej", natomiast raczej dobrze kolejne 29 proc. Negatywną ocenę Andrzejowi Dudzie wystawiło łącznie 51, 6 proc. badanych (16,1 proc. dla odpowiedzi "raczej źle" i 35,5 dla "zdecydowanie źle"). Co dwudziesty nie ma zdania w tej kwestii.

WP.PL
Podziel się

Notowania premiera są nieznacznie wyższe - Morawiecki uzyskał bowiem 19,7 proc. ocen "zdecydowanie dobrych" i 24 proc. "raczej dobrych". Negatywnie jego pracę oceniło 51,2 proc. biorących udział w sondażu (32,8 proc. jednoznacznie negatywnych głosów i 18,4 proc. "raczej złych"). Podobnie jak w przypadku prezydenta, 5 proc. ankietowanych nie wyraziło żadnej opinii.

WP
WP.PL
Podziel się

- To względne podobieństwo ocen, które jest w tym badaniu wyraźne i wysokie, jest związane z postrzeganiem obu tych polityków jako ośrodków władzy. Styl sprawowania przez nich władzy i funkcjonowania publicznego jest także dość podobny. Pan prezydent zaistniał jako pierwszy z takim tonem w świadomości obywateli, a premier podąża jego śladem. Obaj mają entuzjastyczne podejście do własnej roli - analizuje politolog prof. Ewa Marciniak z Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Zobacz także: Wspólny Marsz Niepodległości. Zaskakująca prośba Jakiego do Trzaskowskiego

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP