Trwa ładowanie...
d1cpczr

Sondaż. Polacy o odpowiedzialności biskupów kryjących pedofili

Jak pokazuje najnowszy sondaż, Polacy nie chcą zbiorowej odpowiedzialności za tuszowanie przypadków pedofilii w Kościele. Znaczna część badanych wskazała, że sprawą podofilów w sutannach w Polsce powinna zająć się specjalna watykańska komisja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż. Polacy o odpowiedzialności biskupów kryjących pedofili
Sondaż. Polacy o odpowiedzialności biskupów kryjących pedofili (PAP)
d1cpczr

Badanie dotyczące tuszowania pedofilii w polskim Kościele przeprowadziła pracowania IBRIS dla "Rzeczpospolitej".

Sondaż. Odpowiedzialni konkretni biskupi

Większość ankietowanych, bo 43,3 proc. z nich, uważa, że odpowiedzialność za ukrywanie przypadków pedofilii w Kościele powinni ponosić konkretni hierarchowie. Tylko 16,8 proc. jest zdania, że do dymisji powinien podać się cały episkopat.

d1cpczr

Mnożące się przypadki "zamiatania pod dywan" pedofilii w polskim Kościele, sprawiają, że coraz częściej padają sugestie zastosowania w Polsce rozwiązania znanego z Chile. W wariancie chilijskim sprawą wyjaśnienia przypadków tuszowania pedofilii zajęła się specjalna watykańska komisja. Za powołaniem takiego organu opowiedziało się w badaniu 26,7 respondentów.

Bart Staszewski został pozwany przez "strefę wolną od LGBT". Mówi, jakie ma szanse w sądzie

Sondaż. Hierarchowie kryją księży pedofilów?

W ostatnich tygodniach do grona kościelnych hierarchów oskarżanych o tuszowanie przypadków pedofilii w Polsce dołączyli kolejni duchowni. Wśród nich znaleźli się m. in. kardynał Stanisław Dziwisz i biskup Tadeusz Rakoczy. Dziwisz miał zignorować informacje o czynach jednego z księży, przekazane mu rzekomo przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

Najgłośniejszym przypadkiem ukrywania pedofilii w Koście w ostatnim czasie jest sprawa bpa Edwarda Janiaka. Janiak miał zaniechać działań w sprawie jednego z proboszczów w diecezji kaliskiej, kiedy pełnił w niej funkcję ordynariusza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1cpczr

Podziel się opinią

Share
d1cpczr
d1cpczr
Więcej tematów