Trwa ładowanie...
d33cbe1

Sondaż: Polacy nie chcą Kuchcińskiego na stanowisku marszałka Sejmu

Prawie połowa respondentów w sondażu Instytutu Pollster jest zdania, że Marek Kuchciński powinien przestać być marszałkiem Sejmu. Opinię Polaków podzielają eksperci, którzy twierdzą, że Kuchciński jest postrzegany jako osoba ślepo realizująca polecenia kierownictwa partii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Notowania Marka Kuchcińskiego nie są zbyt wysokie
Notowania Marka Kuchcińskiego nie są zbyt wysokie (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d33cbe1

47 proc. ankietowanych uważa, że Kuchciński powinien ustąpić ze stanowiska. 15 proc. respondentów jest przeciwnego zdania. Wyrobionej opinii na ten temat nie ma 38 proc. biorących udział w badaniu. Jak twierdzi politolog Bartłomiej Biskup, opinii publicznej nie podoba się zamknięta postawa marszałka Kuchcińskiego.

   East News

- Sejm powinien być miejscem ścierania się poglądów, a pod rządami Marka Kuchcińskiego sprawia wrażenie zamkniętej twierdzy. Sam marszałek nie jest osobą otwartą, w ogóle nie umie rozmawiać z mediami - powiedział w rozmowie z se.pl.

d33cbe1

Sondaż przeprowadzono w dniach 11-12 lipca na próbie 1094 dorosłych Polaków.

Zobacz także: Zaskakująca diagnoza Stanisława Tyszki. "Morawiecki naśladuje Tuska"

Wokół Marka Kuchcińskiego w ostatnich miesiącach działo się naprawdę wiele. W maju opozycja wyraziła przeciwko niemu wotum nieufności, a kilku jej posłów próbowało nawet wtargnąć siłą do jego gabinetu. We wtorek parlamentarzyści Nowoczesnej skierowali natomiast zawiadomienie do prokuratury, w którym zarzucają Kuchcińskiemu poświadczenie nieprawdy oraz przekroczenie uprawnień.

Źródło: se.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33cbe1

Podziel się opinią

Share

d33cbe1

d33cbe1
Więcej tematów