Trwa ładowanie...

Sondaż: Polacy murem za niepełnosprawnymi. Nawet kosztem wyprawek dla dzieci

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej", Polacy popierają protest niepełnosprawnych i ich opiekunów. Co więcej, ponad połowa respondentów uważa, że realizacja ich postulatów jest ważniejsza niż terminowa wypłata dodatku szkolnego.

Sondaż: Polacy murem za niepełnosprawnymi. Nawet kosztem wyprawek dla dzieciŹródło: PAP, fot: Adam Guz
d32yewy
d32yewy

Prawie 80 proc. ankietowanych popiera wprowadzenie bez kryterium dochodowego dodatku rehabilitacyjnego w wysokości 500 zł dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18 lat. Przeciwnego zdania jest niespełna 15 proc. badanych, a zdania na ten temat nie ma nieco ponad 5 proc.

Jeszcze większą aprobatą cieszy się postulat zrównania wysokości renty socjalnej dla osoby niesamodzielnej i podwyższenie jej do kwoty minimum socjalnego. Za wspomnianą zmianą opowiada się 83 proc. respondentów. Przeciwnych takiemu rozwiązaniu jest 9 proc. ankietowanych, a 8 proc. nie potrafi zdecydować się na którąkolwiek z odpowiedzi.

WP.PL
Źródło: WP.PL

W sondażu zapytano również o ewentualność, w której realizacja postulatów protestujących wiązałaby się z opóźnieniami w wypłacie 300 zł na dzieci szkolne. 32,4 proc. zdecydowanie popiera takie rozwiązanie, a 19,9 proc. odpowiedziało "raczej tak". Zdecydowany sprzeciw wobec takiego rozwiązania wyraziło 18,5 proc. respondentów, natomiast 16,3 proc. odpowiedziało "raczej nie". Zdania na ten temat nie ma 12,9 proc. biorących udział w badaniu.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32yewy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32yewy
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj