Trwa ładowanie...

Sondaż. Polacy mają dość lockdownu. Wspierają bunt przedsiębiorców

Przedłużenie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa do 14 lutego wywołało bunt części właścicieli restauracji i klubów fitness. Większość Polaków rozumie ich decyzję. Ale czy skorzystają z ich usług?

Share

Sondaż. Polacy mają dość lockdownu. Wspierają bunt przedsiębiorców. Na zdjęciu: Włosi od 1 lutego znieśli część obostrzeń, m.in. otworzyli restauracje Sondaż. Polacy mają dość lockdownu. Wspierają bunt przedsiębiorców. Na zdjęciu: Włosi od 1 lutego znieśli część obostrzeń, m.in. otworzyli restauracjeŹródło: PAP, fot: EPA
d3djelq

55,8 proc. Polaków uważa, że rząd podjął złą decyzję, przedłużając lockdown do 14 lutego - wynika z badania przeprowadzonego przez UCE RESEARCH i SYNO Poland na zlecenie "Gazety Wyborczej". Przeciwnego zdania jest co trzeci Polak.

Aż 67,5 proc. badanych uważa, że przedsiębiorcy, którzy mimo obostrzeń otwierają swoje firmy, mają rację.

70,7 proc. ankietowanych przez UCE RESEARCH I SYNO Poland jest zdania, że policja i sanepid nie powinny karać właścicieli stoków, barów czy klubów fitness, którzy otworzą swoje firmy.

d3djelq

Sondaż. Polacy mają dość lockdownu, ale czy pójdą do restauracji?

Bunt przedsiębiorców będzie jednak skuteczny tylko wtedy, gdy pojawią się klienci, którzy będą korzystać z ich usług. Z badania dla "GW" wynika, że do tej pory Polacy byli bardzo zdyscyplinowani. 84,8 proc. z nich w trakcie lockdownu nie było w barze, restauracji, hotelu, klubie fitness bądź na stoku narciarskim.

Lockdown w Polsce. Czy pomoc dla przedsiębiorców jest wystarczająca? "Zabrakło dialogu"

Do łamania obostrzeń przyznało się zaledwie 13,3 proc. ankietowanych.

Czy teraz będzie podobnie? Z badania wynika, że 52,3 proc. ankietowanych nie zamierza skorzystać z usług firm, które otworzyły się mimo lockdownu.

Odwiedzenie baru, restauracji czy siłowni otwartej mimo zakazów zadeklarowało 35,6 proc. badanych. 12,2 proc. nie wie jeszcze, jak się zachowa.

Badanie przeprowadzono w dniach 29-31.01.2021 r. metodą CAWI przez UCE RESEARCH i SYNO Poland na zlecenie "Gazety Wyborczej" na reprezentatywnej próbie 1009 dorosłych Polaków w wieku 18-80 lat.

d3djelq

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3djelq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3djelq
d3djelq
Więcej tematów