Trwa ładowanie...
d7pteia

Sondaż: PiS z rekordowym wynikiem, opozycja wciąż w kryzysie

W najnowszym sondażu przeprowadzonym przez IPSOS dla portalu OKO.press PiS otrzymało aż 43 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasowała się PO z 19-procentowym poparciem. Gdyby wybory odbyły się dziś, do Sejmu weszłyby jeszcze trzy ugrupowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS ma powody do zadowolenia
Prezes PiS ma powody do zadowolenia (Agencja Gazeta)
d7pteia

Próg wyborczy przekroczyły także Kukiz'15 (10 proc.), Nowoczesna (6 proc.) oraz SLD (5 proc.). "Pod kreską" znalazły się natomiast PSL i KORWIN (po 3 proc.) oraz Razem (2 proc.).

Uzyskany przez PiS w najnowszym badaniu IPSOS wynik jest najwyższy w historii sondaży przeprowadzanych przez wspomniany ośrodek badawczy. Portal OKO.press zaznacza jednak, że tak wysokie poparcie dla PiS może wynikać z faktu, że badanie zostało przeprowadzone w piątek i w sobotę, czyli w momencie, gdy media relacjonowały blamaż opozycji podczas głosowania nad projektem ustawy "Ratujmy Kobiety".

Partia rządząca ma najwyższe poparcie wśród wyborców z wykształceniem zawodowym (57 proc.), mieszkających na wsi (54 proc.) oraz tych, którzy ukończyli 50. rok życia (50 proc.). PiS wciąż przegrywa z Platformą w metropoliach (powyżej 500 tys. mieszkańców), ale przewaga PO stopniała. Obecnie PiS traci do niej już tylko punkt procentowy (28 do 29 proc.).

Źródło: OKO.press

d7pteia

Podziel się opinią

Share
d7pteia
d7pteia