Trwa ładowanie...
d23udhj

Sondaż. Ogromna przewaga PiS, pięć partii powyżej progu

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS, Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje bezpieczną przewagę nad KO. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego cieszy się prawie dwukrotnie wyższym poparciem niż ich najwięksi rywale.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż. PiS zdystansowało rywali
Sondaż. PiS zdystansowało rywali (East News)
d23udhj

PiS może liczyć na poparcie 44 proc. pewnych uczestników wyborów. Na KO chce zagłosować 23 proc. respondentów, natomiast na Lewicę - 10 proc. Gdyby wybory odbywały się dziś, do Sejmu dostałyby się także PSL (7 proc.) oraz Konfederacja (5 proc.).

   WP.PL
(WP.PL)

Notowania od czasu poprzedniego badania nie zmieniły się znacząco. Grupa wyborców PiS zmniejszyła się o 1 p. proc., a KO wzrosła o identyczną wartość. O punkt procentowy spadły także notowania Konfederacji. 1 p. proc. zyskał PSL.

d23udhj

W styczniu 78 proc. uprawnionych do głosowania zadeklarowało, że wzięłoby udział w wyborach, gdyby odbywały się w najbliższą niedzielę. To o 3 pkt proc. mniej niż w poprzednim badaniu CBOS.

Zobacz też: Sędziowie protestują. "To jest PiS-owi na rękę"

- Układ preferencji partyjnych pozostaje stabilny. Po wyborach, a więc od listopada zyskała nieco jedynie KO, pozostałe ugrupowania i koalicje raczej tracą niż zwiększają swój wyborczy potencjał. Spośród ugrupowań lewicowych więcej wyborców przyciąga zapowiadana Nowa Lewica - partia mająca powstać z połączenia SLD i Wiosny – niż Lewica Razem - komentuje wyniki badania CBOS.

d23udhj

Badanie przeprowadzono metodą CAPI w dniach 9–16 stycznia 2020 r. na liczącej 1069 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23udhj

Podziel się opinią

Share
d23udhj
d23udhj
Więcej tematów