Trwa ładowanie...

Sondaż dla WP: Czy Polacy chcą przyjęcia uchodźców?

Większość Polaków nie chce przyjęcia przez nasz kraj uchodźców z Afryki - wynika z sondażu dla Wirtualnej Polski przeprowadzonego na panelu Ariadna. Przypominamy jego wyniki w związku z przypadającym we wtorek 20 czerwca Światowym Dniem Uchodźcy.

Sondaż dla WP: Czy Polacy chcą przyjęcia uchodźców?Źródło: East News, fot: ROBERT ATANASOVSKI/AFP
d1vzblt
d1vzblt

Zapytaliśmy Polaków, czy popierają przyjmowanie do Polski uchodźców z Afryki. Zdecydowana większość jest przeciwna. Za jest zaledwie 19 proc. ankietowanych, przeciw 64 proc.

Najbardziej przeciwni przyjmowaniu uchodźców są wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. Aż 80 proc. deklarujących poparcie dla tej partii nie chce ich w Polsce. Za jest zaledwie 16 proc.

Jeszcze mniej chętnych na przyjmowanie uchodźców jest wśród wyborców Pawła Kukiza. Tylko co dziesiąty ze zwolenników jego ruchu popiera przyjmowanie osób z Afryki. Przeciw jest 69 proc.

OPB
Źródło: OPB

Wyborcy Platformy Obywatelskiej są podzieleni. Co drugi nie chce przyjęcia przez Polskę uchodźców, co drugi popiera ten pomysł.

d1vzblt

Wśród wyborców Nowoczesnej tylko 26 proc. chce, aby uchodźcy trafili oni do Polski. Co trzecia osoba deklarująca poparcie dla tej partii nie chce uchodźców w Polsce.

Zero tolerancji. Kliknij i zobacz, jaką politykę wobec uchodźców prowadzi Australia:

Przyjęliby czy nie?

W naszym badaniu zapytaliśmy też, czy Polacy sądzą, że gdyby PO przejęła władzę, zgodziłaby się na przyjęcie uchodźców z Afryki.

Głosy są mocno podzielone. 37 proc. uważa, że tak. 22 proc. jest przekonanych, że nie. Aż 41 proc. odpowiedziało, że trudno powiedzieć.

OPB
Źródło: OPB

69 proc. osób deklarujących poparcie dla PiS sądzi, że PO przyjęłaby uchodźców z Afryki. Przeciwnego zdania jest 18 proc. wyborców partii rządzącej.

d1vzblt

Wyborcy Platformy mają rozbieżne zdania. 46 proc. sądzi, że PO, gdyby odzyskała władzę, przyjęłaby uchodźców. 32 proc. uważa, że nie.

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 12-16 maja 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1057). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.

d1vzblt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vzblt
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj