Trwa ładowanie...

Sondaż dla "Faktów" TVN: mimo kryzysu sejmowego zwycięża PiS

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, zwyciężyłaby rządząca Zjednoczona Prawica, czyli Prawo i Sprawiedliwość, Polska Razem i Solidarna Polska - wynika z najnowszego sondażu Millward Brown SA przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24.

Sondaż dla "Faktów" TVN: mimo kryzysu sejmowego zwycięża PiSŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
dktgfgn
dktgfgn

Drugie miejsce przypadłoby Nowoczesnej, a trzecie Platformie Obywatelskiej. Sondaż Millward Brown SA został zrealizowany w dniach 21-22 grudnia, czyli już po wybuchu kryzysu sejmowego.

Jak wynika z badania, na listy tworzone wspólnie przez Prawo i Sprawiedliwość, Polskę Razem i Solidarną Polskę zagłosowałoby 35 proc. badanych (wzrost o 5 punktów procentowych w porównaniu do ostatniego badania z października tego roku).

Na drugim miejscu w sondażu znalazła się Nowoczesna, na którą zagłosowałoby 24 proc. badanych (wzrost o 2 punkty), a na trzecim Platforma Obywatelska z poparciem 15 proc. respondentów (spadek o 1 punkt).

dktgfgn

Dalsze miejsca zajmują Kukiz’15 - 6 proc. (spadek o 2 punkty procentowe) i Polskie Stronnictwo Ludowe - 5 proc. (wzrost o 3 punktów).

Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby 5-procentowego progu wyborczego wyznaczonego ordynacją dla partii politycznych (dla koalicji próg wynosi 8 procent).

Szacowana przez Millward Brown SA frekwencja wynosiłaby 54 proc.

Sondaż został zrealizowany przez Millward Brown SA w dniach 21-22 grudnia 2016 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wynosiła 1020 osób.

dktgfgn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dktgfgn
Więcej tematów