Trwa ładowanie...

Sondaż. Czy Donald Tusk może wyciągnąć Platformę Obywatelską z dołka?

Czy powrót Donalda Tuska do polskiej polityki pomógłby Platformie Obywatelskiej odzyskać zaufanie wyborców? Wyniki najnowszego sondażu pokazują, że Polacy nie widzą w byłym premierze lekarstwa na problemy PO.

Share
Sondaż. Czy Donald Tusk może wyciągnąć Platformę Obywatelską z dołka?
Sondaż. Czy Donald Tusk może wyciągnąć Platformę Obywatelską z dołka?Źródło: NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto
d3iruu4

W badaniu wykonanym przez pracownie United Survey na zlecenie wprost.pl zapytano ankietowanych, czy ich zdaniem powrót Donalda Tuska do Platformy Obywatelskiej pozwoliłby tej partii odzyskać zaufanie wyborców.

Donald Tusk nie pomoże Platformie Obywatelskiej

Przeważająca część uczestników badania uważa, że Donald Tusk nie jest w stanie pomóc Platformie Obywatelskiej. Takiego zdania jest aż 57,5 proc. badanych, z czego 35,6 proc. udzieliło odpowiedzi "raczej nie", a 21,9 proc. "zdecydowanie nie". Natomiast szansy na odzyskanie przez PO zaufania wyborców w powrocie byłego premiera upatruje 27,7 proc. respondentów. 14,8 proc. badanych nie miało w tej sprawie opinii.

d3iruu4

Co nie jest zaskoczeniem, najwięcej osób, których zdaniem Tusk nie pomoże PO, jest wśród wyborców obecnego obozu rządzącego. Zaledwie 5 proc. z nich uważa, że były przewodniczący Rady Europejskiej dałby PO szanse na wzrost poparcia. Wyborcy opozycji są w tej kwestii dużo bardziej optymistyczni. Szansy dla PO w powrocie Tuska doszukuje się 50 proc. z nich. Wśród wyborców samej Platformy Obywatelskiej 37 proc. badanych uważa, że były powrót byłego premiera w niczym nie pomoże.

Badanie zostało przeprowadzone przez United Surveys dla "Wprost" 21 maja br. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Badana próba wyniosła 1000 osób.

Zobacz też: Białoruś. Incydent z udziałem samolotu. MSZ wskazuje na działania rosyjskich służb

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3iruu4

Podziel się opinią

Share
d3iruu4
d3iruu4
Więcej tematów