Trwa ładowanie...

Kryzys w PO. Wojciech Krzysztonek odchodzi z partii

Kolejne zawirowania w Platformie Obywatelskiej. Zaledwie kilkanaście godzin po "wyjściowej" naradzie klubu z członkostwa w PO zrezygnował krakowski radny Wojciech Krzysztonek. "To nie jest ta sama partia, do której wstępowałem 16 lat temu" - komentuje samorządowiec.

Share
Kryzys w PO. Wojciech Krzysztonek odchodzi z partii
Źródło: PAP, Fot: Łukasz Gągulski
d1ei0q8

Platforma Obywatelska mierzy się z dużym kryzysem. W ciągu tygodnia z członkostwa w partii zrezygnowała europosłanka Róża Thun, z kolei posłowie Ireneusz Raś oraz Paweł Zalewski zostali wyrzuceni. Teraz do tej grupy dołączył krakowski radny Wojciech Krzysztonek.

Dotychczasowy wiceprzewodniczący zarządu PO w Krakowie swoją rezygnację ogłosił na Facebooku. Samorządowiec przekonuje, że od wielu miesięcy "z niepokojem" obserwuje to, co dzieje się wewnątrz partii. "Mam wrażenie, że Platforma nie płynie w żadnym konkretnym kierunku, ale dryfuje bez celu. Nie ma strategii, nie kreuje żadnej polityki, potrafi jedynie reagować" - pisze Krzysztonek.

d1ei0q8

Krakowski radny dodaje, że ostatnie wyrzucenie posłów Rasia oraz Zalewskiego to nie tylko "dowód na najgłębszy kryzys przywództwa w PO", ale także na to, że partia "zamiast zajmować się sprawami wyborów, zajmuje się samą sobą". Według Krzysztonka parlamentarzyści zostali wyrzuceni "tylko dlatego, że mieli odwagę otwarcie domagać się dyskusji nad sytuacją w partii".

Róża Thun odeszła z PO. Komentarz Leszka Millera

PO traci radnego. Krzysztonek: to już nie ta sama partia

I nie ukrywa, że ta "decyzja spowodowała, że coś w nim pękło" i przez dłuższy czas zastanawiał się na sensem swojego działania w strukturach PO. "Uświadomiłem sobie, że nie jest to już ta sama partia, do której wstępowałem 16 lat temu. Nie jest to moja Platforma Obywatelska. Pozostanie w niej byłoby nie fair wobec samego siebie, ale także byłoby nieuczciwym dawaniem członkom PO fałszywego poczucia, że wciąż jestem częścią ich organizacji" - deklaruje Krzysztonek.

Krakowski radny składa legitymację członkowską, ale zapewnia, że wystąpienie z szeregów partii i klubu KO nie będzie miało wpływu na jego "dalszą aktywność publiczną". Jego decyzja wywołała do odpowiedzi przewodniczącego Rady Miasta Krakowa.

d1ei0q8

Narada PO. Znamy kulisy wtorkowego klubu

- Spodziewałem się tego. Na szczęście to tylko jedna osoba. Kluby Koalicji Obywatelskiej i Przyjaznego Krakowa mają nadal większość w Radzie Miasta Krakowa - komentuje w rozmowie z PAP Dominik Jaśkowiec. Radny PO liczy, że Krzysztonek "będzie nadal współpracował z PO w Radzie Miasta".

We wtorek w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie obradował klub Platformy Obywatelskiej. Jak ustalił reporter WP Michał Wróblewski, przewodniczący partii Borys Budka wyszedł "wzmocniony" po naradzie. Wbrew oczekiwaniom niektórych członków PO na klubie nie było wezwań do dymisji Borysa Budki. - Emocje rozładowane. Rewolucji nie ma - przekazał jeden z polityków biorących udział w kilkugodzinnej naradzie. Więcej kulisów z narady PO przeczytasz TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ei0q8

Podziel się opinią

Share
d1ei0q8
d1ei0q8
Więcej tematów