Trwa ładowanie...
d1a6p7e

Sondaż. Miażdżące wyniki dla koalicjantów PiS

Badania opinii publicznej ujawniają bolesną dla koalicjantów PiS prawdę. Bez partii Jarosława Kaczyńskiego formacje Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina nie mogą liczyć na mandaty w parlamencie. Potwierdza to kolejny sondaż.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż. Bez wsparcia PiS, Ziobro i Gowin poza Sejmem
Sondaż. Bez wsparcia PiS, Ziobro i Gowin poza Sejmem (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, Fot: SOPA Images)
d1a6p7e

Z sondażu IBRIS dla Wirtualnej Polski wynika, że gdyby doszło do przedwczesnych wyborów to koalicjanci PiS znaleźliby się poza Sejmem.

Sondaż przeprowadzony przez United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" potwierdza, że Porozumienie Jarosława Gowina i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry mogą znaleźć się w Parlamencie tylko wtedy, gdy pozostaną w Zjdnoczonej Prawicy.

Sondaż. PiS na czele

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę 20 września, to zwycięstwo odniosłaby partia Jarosława Kaczyńskiego. PiS uzyskałby 35,7 proc. wyprzedzając drugą Platformę Obywatelską - 21,2 proc. i trzecią Polskę 2050 Szymona Hołowni 9,8 proc. Kolejne miejsca przypadłyby Konfederacji - 7 proc, Lewicy 6,2 proc i Koalicji Polskiej (PSL i Kukiz'15) - 4,2 proc.

d1a6p7e

Piątka dla zwierząt. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podjął decyzję ws. głosowania

Solidarna Polska i Porozumienie znalazłyby się na końcu tego zestawienia notując kolejno 1,5 proc. i 1,3 proc. głosów. Oznacza to, że przedstawicieli obu tych formacji nie zobaczylibyśmy w ławach poselskich po wyborach.

Jeśli jednak nie dojdzie do rozpadu Zjednoczonej Prawicy to dotychczasowa koalicja rządząca może liczyć na 40,5 proc. poparcia. W tym wariancie PO uzyskałoby 23,3 proc głosów, Polska 2050 9,1 proc., Konfederacja 6,7 proc., Lewica 6 proc., a PSL i Kukiz'15 5 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1a6p7e

Podziel się opinią

Share
d1a6p7e
d1a6p7e
Więcej tematów