Trwa ładowanie...
d3k9k9o
somalia

Somalia: Piraci porwali statek

Władze Somalii oficjalnie potwierdziły, że statek płynący pod banderą Sri Lanki został w porwany przez piratów. Według agencji Reutersa było na nim osiem osób załogi. Jest to pierwszy taki przypadek od 2012 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Somalia: Piraci porwali statek
(AFP, Fot: Mohamed Dahir)
d3k9k9o

W poniedziałek popołudniu załoga tankowca poinformowała, że jest śledzona przez dwie małe łodzie. Według lokalnych władz do porwania doszło tego samego dnia. Na pokład statku dostało się ponad 20 mężczyzn. Według niepotwierdzonych informacji, statek został skierowany w kierunku wybrzeży Somalii.

Rzecznik morskiej misji Unii Europejskiej mającej chronić statki potwierdził informacje lokalnych władz i dodał, że chodzi o tankowiec. Po tym jak statek zniknął z radarów, samoloty zwiadowcze próbują ustalić jego położenie.

Somalijscy piraci są uważani za jedno z większych zagrożeń dla statków płynących z Azji do Europy. Po porwaniach statków dla okupu m.in. Unia Europejska, Rosja i USA zdecydowały o rozpoczęciu akcji mającej na celu ochronę statków handlowych u wybrzeży Somalii. Porwanie statku pod banderą Sri Lanki jest pierwszym takim przypadkiem od 2012 roku.

d3k9k9o

Podziel się opinią

Share

d3k9k9o

d3k9k9o
Więcej tematów