Solidarność sprzeciwia się minister Annie Zalewskiej? Związkowcy odwiedzą posłów PiS

Solidarność zapowiedziała wizyty w biurach poselskich. Decyzję w tej sprawie podjął zarząd krajowy Solidarności. Wcześniej związkowcy nie protestowali. Teraz zaniepokoili się "trudną sytuacją w oświacie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Solidarność postuluje 15 proc. podwyżki od stycznia 2018 r.
Solidarność postuluje 15 proc. podwyżki od stycznia 2018 r. (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
WP

Jak pisze piątkowa "Gazeta Wyborcza" związkowcy mają rozmawiać z posłami PiS o podwyżkach i zmianach w karcie nauczyciela. Rząd PiS może jako pierwszy przeprowadzić duże zmiany w karcie nauczyciela.

Posłowie już w piątek mogą odebrać część dodatków nauczycielskich. Zmiany mogą dotyczyć ponad 180 tys. nauczycieli. Zamiast tego MEN proponuje podwyżki po 5 proc. rocznie w latach 2018-2020. Do tego ministerstwo chce wydłużyć awanse nauczycieli. Ten będzie dopiero po około 15 latach pracy. Teraz nauczyciele czekają na to 10 lat.

Solidarności nie podoba się pomysł stopniowych podwyżek. Związek chce podniesienia wynagrodzeń o 15 proc. od stycznia 2018 r.

WP

Zobacz też: Uczeń 7. klasy w drodze do szkoły został wyproszony z pociągu Kolei Wielkopolskich. Chłopak nie miał podstemplowanej legitymacji, bo po zmianach w edukacji szkoła nie posiada jeszcze nowych pieczęci

WP
WP