Qaqwqwrqw

Solaris wyprodukuje autobusy elektryczne dla Warszawy? Hiszpańska firma może wygrać rekordowy przetarg

Autobusy elektryczne Solaris w Warszawie. Najprawdopodobniej to właśnie hiszpańska firma dostarczy dla Miejskich Zakładów Autobusowych 130 nowych, ekologicznych przegubowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Solaris wyprodukuje autobusy elektryczne dla Warszawy? Hiszpańska firma może wygrać rekordowy przetarg
Solaris wyprodukuje autobusy elektryczne dla Warszawy? Hiszpańska firma może wygrać rekordowy przetarg (East News, Fot: East News)
Qaqwqwrqw

Autobusy elektryczne Solaris w Warszawie

12 lutego 2019 Miejskie Zakłady Autobusowe otworzyły jedyną ofertę firmy Solaris, która niedawno została sprzedana przez polskich założycieli hiszpańskiemu producentowi taboru CAF. Wiadomo, że fabryka pojazdów umiejscowiona jest pod Poznaniem, a przetarg na dostawę autobusów elektrycznych będzie największy w Polsce. Jak podaje Wyborcza, otwarcie oferty było przekładane, między innymi z powodu zastrzeżeń do warunków umowy zgłaszanych przez chińskiego producenta autobusów elektrycznych BYD. To właśnie azjatycka firma dostarczała pojazdy do wielu państw Unii Europejskiej, w tym Portugalii oraz Włoch. Wszystko wskazuje jednak na to, że Warszawa skorzysta z innego rozwiązania, czyli wyżej wymienionej oferty firmy Solaris.

Warszawa – Solaris wyprodukuje elektryczne przegubowce

Qaqwqwrqw

Za dostawę 130 elektrycznych przegubowców, firma Solaris proponuję 399 mln 590 tys. zł brutto. I wiadomo, że jest to kwota mieszcząca się w kosztorysie warszawskiego przewoźnika. Teraz zadaniem komisji przetargowej będzie sprawdzenie, czy oferta hiszpańskiej firmy spełni wszystkie wymogi. Jeżeli tak się stanie, do podpisania kontraktu dojdzie najpewniej już wiosną. Przetarg musi jednak przejść przedtem kontrolę Urzędu Zamówień Publicznych. Elektryczne autobusy mają być klimatyzowane, ciche oraz przystosowane do potrzeb rodziców z wózkami dziecięcymi i osób niepełnosprawnych. W każdym przegubowcu będzie miejsce dla 120 pasażerów, z czego 38 będzie siedzących.
Zdaniem prezydenta miasta, Rafała Trzaskowskiego, wymiana taboru autobusowego na bardziej ekologiczny jest równie ważna, co wytyczanie nowych linii tramwajowych i rozbudowa metra.

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw