Trwa ładowanie...
d3ecvlm

Sodano: Watykan pragnie demokracji w Afganistanie

Watykański sekretarz stanu kardynał Angelo Sodano powiedział w wywiadzie dla niedzielnego dziennika La Repubblica, że w Afganistanie konieczne jest wprowadzenie demokracji i swobód obywatelskich.

Share
d3ecvlm

Stolica Apostolska pragnie, by teraz, po tak wielu cierpieniach, w Afganistanie nabrało kształtu państwo demokratyczne, kierujące się zasadami poszanowania praw człowieka i jego wolności, poczynając od swobody wyznawania własnej religii - oświadczył kardynał.

Zdaniem Sodano, problem zaprzestania działań wojennych należy pozostawić kompetentnym sędziom i decydentom. Sekretarz stanu podkreślił natomiast konieczność oszczędzenia cierpień ludności cywilnej. Prawo Boże obowiązuje także podczas wojny, a zasady humanitarne odnoszą się również do walczących ze sobą stron - powiedział.

Odnosząc się do apeli Jana Pawła II o pokój na świecie, kardynał oświadczył, że Ojciec Święty przemawia do sumień, odwołuje się do serc wszystkich ludzi, wierzących i niewierzących, do wyznawców wszystkich religii. Pragnie, by na zawsze położyć kres cierpieniom i ranom powodowanym przez wojnę i ubóstwo. W Afganistanie i w innych uciskanych krajach.

Kardynał Sodano uważa, że konflikt w Afganistanie nie wpłynął negatywnie na dialog Kościoła katolickiego z islamem. Jego zdaniem, uwydatnił wręcz konieczność dialogu i głębszego wzajemnego poznania wyznawców obu religii. (jask)

d3ecvlm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ecvlm
d3ecvlm
Więcej tematów