Trwa ładowanie...

Socjolog: nie wszyscy cieszą się z 25 lat wolności

Nie wszyscy cieszą się z 25 lat wolności - uważa socjolog Robert Rogowski z z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Share
Socjolog: nie wszyscy cieszą się z 25 lat wolności
Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
dwezy89

- Niezadowoleni są głównie ci, którzy nie poradzili sobie w kapitalizmie i cały czas liczą na wszechstronną pomoc ze strony państwa podkreśla ekspert. To niezadowolenie z nowych czasów wynika też z naszej postawy roszczeniowej - dodaje socjolog. Jak zauważa, jesteśmy narodem, który lubi narzekać i nie do końca docenia korzyści wynikające z życia w wolnym kraju. - Zdarza się nam zrzucać winę na kogoś za nasze niepowodzenia - tłumaczy Robert Rogowski.

Na Placu Zamkowym w Warszawie odbyły się główne uroczystości związane z 25. rocznicą pierwszych, częściowo wolnych wyborów. Wzięło w nich udział kilkunastu przywódców europejskich, a także amerykański prezydent Barack Obama. Wśród innych polityków był też ukraiński prezydent-elekt Petro Poroszenko, a także na przykład premier Kanady. Po południu w gmachu Sejmu odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego. Posłowie i senatorowie wspólnie wysłuchali orędzia prezydenta Bronisława Komorowskiego.

dwezy89

Podziel się opinią

Share
dwezy89
dwezy89
Więcej tematów