Trwa ładowanie...
d1gvy7j

"Smoleńsk" wchodzi kin. Krzywonos: to powinien być film na faktach, a dla mnie jest to farsa

- Mam nadzieje, że będzie to uczciwy film, który pokaże po prostu prawdę. Być może w tym filmie dowiemy się wielu ciekawych rzeczy - powiedział Marek Suski (PiS), przed premierą filmu "Smoleńsk" w reżyserii Antoniego Krauzego. Z kolei Henryka Krzywonos (PO) uważa, że z tego filmu "wyciągniemy jedynie obłudę i fałsz". - To jest dla mnie farsa, nie robi się takich filmów. Jeśli już, to powinien być film na faktach. Nie powinno się mącić Polakom w głowach i dzielić Polski, a ten film to zrobi. Sztuka łączy, ale tylko mądra sztuka, czyli taka, która pokazuje ludziom, jak żyć - wyjaśniła w rozmowie z WP. Komentarze polityków zebrał Mariusz Szymczuk.

Share
d1gvy7j

- Cieszę się, że film będzie pokazany poza konkursem na Festiwalu Filmowym w Gdyni, to dobrze. Jestem zadowolony, że taki film powstał, ale czy będzie to film świetny? Zobaczymy - powiedział z kolei Ryszard Czarnecki (PiS).

- Widzę zagrożenia wynikające z tendencji do utożsamiania wydarzeń z filmu z rzeczywistością. Często aktorzy są oskarżani o to, co zrobili, grając w serialu. Nie chciałbym, żeby ktokolwiek traktował ten film jako dokumentalny - uważa Piotr Apel (Kukiz'15).

d1gvy7j

- Myślę, że dokument o Smoleńsku można zrobić dopiero za kilkadziesiąt lat, kiedy opadną emocje związane z tą katastrofą. Ten film to będzie fabuła oparta na pewnych przemyśleniach reżysera czy scenarzysty. Sam trailer pewne rzeczy insynuuje, ale to kilkadziesiąt sekund. Chcę zobaczyć cały film - dodała Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna).

- Ta dobra historia o ludziach i powinna być budowana na prawdzie. Chciałabym, żeby wszystkie informacje były oparte na faktach - skomentowała z kolei Ewa Kopacz (PO).

- Jeśli to, co słyszałem, się potwierdzi, to w tym filmie jest mocna teza o tym, że był zamach. Jeżeli nad tym filmem prezydent Andrzej Duda obejmuje patronat, to znaczy, że siłą rzeczy wierzy w zamach. Niech to ogłoszą, a nie robią szopkę, że niby doszukują się prawdy - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

d1gvy7j

Podziel się opinią

Share
d1gvy7j
d1gvy7j
Więcej tematów