Trwa ładowanie...
d1hlbhx

Śmiertelne potrącenie pod Świdnicą. Pieszy szedł nocą bez odblasków

Do śmiertelnego potrącenia pieszego doszło w nocy z środy na czwartek na drodze w miejscowości Jagodnik niedaleko Świdnicy (woj. dolnośląskie). Przyczyną wypadku był brak elementów odblaskowych na ubraniu pieszego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śmiertelne potrącenie pod Świdnicą. Pieszy szedł nocą bez odblasków
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d1hlbhx

Do zdarzenia doszło w późnych godzinach wieczornych w środę, 15 października, w miejscowości Jagodnik (gm. Świdnica). Na niezabudowanym i nieoświetlonym odcinku drogi, jadąca samochodem marki renault 42-letnia kobieta nie zauważyła idącego prawym skrajem jezdni pieszego i potrąciła go.

54-latek doznał w wyniku potrącenia licznych obrażeń i mimo szybkiej interwencji pogotowia ratunkowego, zmarł w szpitalu w Świdnicy. Kierująca renault była trzeźwa. Jedną z przyczyn wypadku było niewystarczające wyposażenie mężczyzny w elementy odblaskowe oraz ciemny ubiór, który utrudniał dostrzeżenie na oświetlonym odcinku drogi.

Policja przypomina o obowiązku noszenie odblasków przez osoby, które poruszają się po zmroku po drodze poza obszarem zabudowanym. Przepis wszedł w życie 31 sierpnia 2014. Choć jego nieprzestrzeganie grozi mandatem do 500 zł, to przede wszystkim ma on na celu wyeliminowanie takich sytuacji, jaka miała miejsce w Jagodniku.

d1hlbhx

Podziel się opinią

Share

d1hlbhx

d1hlbhx
Więcej tematów