Trwa ładowanie...

Śmiertelne potrącenie pod Świdnicą. Pieszy szedł nocą bez odblasków

Do śmiertelnego potrącenia pieszego doszło w nocy z środy na czwartek na drodze w miejscowości Jagodnik niedaleko Świdnicy (woj. dolnośląskie). Przyczyną wypadku był brak elementów odblaskowych na ubraniu pieszego.

Share
Śmiertelne potrącenie pod Świdnicą. Pieszy szedł nocą bez odblasków
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d16rce5

Do zdarzenia doszło w późnych godzinach wieczornych w środę, 15 października, w miejscowości Jagodnik (gm. Świdnica). Na niezabudowanym i nieoświetlonym odcinku drogi, jadąca samochodem marki renault 42-letnia kobieta nie zauważyła idącego prawym skrajem jezdni pieszego i potrąciła go.

54-latek doznał w wyniku potrącenia licznych obrażeń i mimo szybkiej interwencji pogotowia ratunkowego, zmarł w szpitalu w Świdnicy. Kierująca renault była trzeźwa. Jedną z przyczyn wypadku było niewystarczające wyposażenie mężczyzny w elementy odblaskowe oraz ciemny ubiór, który utrudniał dostrzeżenie na oświetlonym odcinku drogi.

Policja przypomina o obowiązku noszenie odblasków przez osoby, które poruszają się po zmroku po drodze poza obszarem zabudowanym. Przepis wszedł w życie 31 sierpnia 2014. Choć jego nieprzestrzeganie grozi mandatem do 500 zł, to przede wszystkim ma on na celu wyeliminowanie takich sytuacji, jaka miała miejsce w Jagodniku.

d16rce5

Podziel się opinią

Share
d16rce5
d16rce5
Więcej tematów