Trwa ładowanie...

Śmiercionośna rycyna wykryta w listach do Pentagonu

W dwóch przesyłkach dostarczonych w poniedziałek do Pentagonu wykryto obecność rycyny. To silnie toksyczna substancja powodująca śmierć. Nie ma na nią antidotum.

Share
Śmiercionośna rycyna wykryta w listach do Pentagonu
Źródło: PAP/EPA, Fot: SHAWN THEW
d1c4m8p

Podejrzane koperty zostały zaadresowane do sekretarza obrony Jamesa Mattisa i szefa operacji morskich, admirała Johna Richardsona - poinformował CNN.

- Cała poczta odebrana w poniedziałek w Pentagonie, jest w tej chwili poddawana kwarantannie i nie stanowi zagrożenia dla personelu - powiedział we wtorek pułkownik Rob Manning, rzecznik prasowy Pentagonu. - Koperty zostały zabrane dziś rano przez FBI do dalszej analizy - dodał.

d1c4m8p

"We wtorek agenci FBI odebrali dwie podejrzane koperty, które są obecnie poddawane dalszym testom. Nie będziemy w tej chwili udzielali szczegółowych komentarzy" - napisano w oświadczeniu wydanym przez FBI.

Silnie trujący środek

Rycyna jest wyjątkowo toksycznym związkiem, który jest uzyskiwany z ziaren rącznika pospolitego. Dawka 0,2 grama jest śmiertelna dla człowieka. Nie ma na nią antidotum. Może występować w formie proszku lub kwasu. W razie połknięcia powoduje nudności, wymioty i wewnętrzne krwawienie z żołądka i jelit, po których może nastąpić niewydolność wątroby, śledziony i nerek oraz śmierć.

Źródło: CNN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1c4m8p

Podziel się opinią

Share
d1c4m8p
d1c4m8p
Więcej tematów