Trwa ładowanie...

Śmierć Polki w Danii. Seria zatrzymań na Pomorzu

Sześciu członków zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymali policjanci gdańskiego CBŚP. Mężczyźni są podejrzani o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa w Danii.

Share
Śmierć Polki w Danii. Seria zatrzymań na Pomorzu
Źródło: Policja, fot: CBŚP
d4abgzm

Tragedia wydarzyła się w styczniu w salonie masażu na terenie Danii. W płomieniach zginęła 31-letnia Polka, która tam pracowała oraz jeden z mężczyzn, który prawdopodobnie podłożył ogień. Druga z kobiet zdążyła wyskoczyć przez okno, ale została ciężko ranna.

Podejrzanych zatrzymano w Gdańsku dzięki współpracy z policją duńską.

"Funkcjonariusze ustalili, że w Danii działały dwie konkurencyjne zorganizowane grupy przestępcze, które zaczęły walczyć o wpływy na rynku agencji towarzyskich" - wyjaśnia biuro prasowe CBŚP.

d4abgzm

Siódmy z członków grupy przebywał w Niemczech i tam został zatrzymany ws. innego przestępstwa. Będzie przewieziony do Polski po wystawieniu Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Zatrzymani w Polsce już usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, usiłowania zabójstwa i zabójstwa. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Mężczyznom grozi kara dożywocia.

CBŚP/Radio Gdańsk

d4abgzm

Podziel się opinią

Share
d4abgzm
d4abgzm
Więcej tematów