Trwa ładowanie...
d4ghugt

Śmierć pod gruzami. Dwóch mężczyzn zginęło w wyniku katastrofy budowlanej

Katastrofa budowlana pod Wrocławiem. Zginęło dwóch młodych mężczyzn przysypanych gruzem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śmierć pod gruzami. Dwóch mężczyzn zginęło w wyniku katastrofy budowlanej
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d4ghugt

Do katastrofy budowlanej doszło w miejscowości Wierzbice (gm. Kobierzyce) pod Wrocławiem. W trakcie osuszania fundamentów budynku dwurodzinnego przy ul. Lipowej zawaliła się jego ściana szczytowa. Pracujący przy osuszaniu dwaj mężczyźni zostali przysypani gruzem.

Na miejsce zdarzenia przyjechała straż pożarna, która natychmiast rozpoczęła próbę dotarcia do przysypanych mężczyzn. Jednego z nich udało się wyciągnąć spod gruzu żywego, jednak zmarł on podczas reanimacji w karetce pogotowia ratunkowego. Po chwili strażacy wydostali także drugiego z mężczyzn, niestety, już nieżyjącego.

Ofiary katastrofy budowlanej w Wierzbicach to pracownicy zajmujący się remontem budynku – 23- i 26-latek.

d4ghugt

Gruzowisko zostało dokładnie przeszukane przez ekipy poszukiwawcze z psami i specjalistycznym sprzętem celem znalezienia innych ewentualnych ofiar zawalenia się ściany. Nikogo, poza wcześniej odkopanymi mężczyznami na szczęście nie znaleziono.

W akcji brało udział kilkudziesięciu strażaków z ośmiu zastępów. Wójt gminy Kobierzyce obiecał już mieszkającym w budynku rodzinom lokale zastępcze. Dokładne okoliczności katastrofy budowlanej bada obecnie prokuratura.

d4ghugt

Podziel się opinią

Share

d4ghugt

d4ghugt
Więcej tematów