Trwa ładowanie...

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka. Wójt i sanepid zawiadomili policję

Wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz oraz powiatowa stacja sanepidu złożyli zawiadomienie ws. popełnienia wykroczenia związanego z pogrzebem Piotra Woźniaka-Staraka. Tragicznie zmarły producent został pochowany poza obrębem cmentarza.

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka. Wójt i sanepid zawiadomili policjęŹródło: East News, fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d2xzpc8

Wójt gminy Giżycko poinformował w rozmowie z PAP o złożeniu na policji zawiadomienia dotyczącego możliwości popełnienia wykroczenia polegającego na pochówku poza obrębem cmentarza. To samo działanie podjął w tej kwestii sanepid.

Sprawa dotyczy pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka. Producent filmowy został pochowany na terenie posiadłości rodzinnej w Fuledzie w gminie Giżycko. Powiatowy nadzór budowlany przeprowadził w tej sprawie kontrolę.

d2xzpc8

Ustalono, że grób producenta filmowego nie odpowiada warunkom stawianym katakumbom. Wcześniej sanepid złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Zobacz też: Rafał Trzaskowski krytykowany. "Powinien zamienić się z Patrykiem Jakim"

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Kontrowersje wokół pochówku

- Zgodnie z prawem można dochować pochówku poza cmentarzem tylko w katakumbach. Inspektor budowlany zbadał miejsce pochówku Piotra Woźniaka-Staraka i stwierdził, że nie ma tam katakumb - powiedział w rozmowie z reporterką WP Magdą Mieśnik Janusz Dzisko, dyrektor wojewódzkiego sanepidu w Olsztynie.

Zapewnił, że nie chodzi tu o kwestię ewentualnego zagrożenia epidemiologicznego. - Przepis jest przepis - dodał. Opinia powiatowego nadzoru budowlanego została wydana na podstawie zewnętrznych oględzin.

Piotr Woźniak-Starak zaginął w nocy z 17 na 18 sierpnia. W niedzielę rano na brzegu jeziora Kisajno znaleziono kobietę, która zeznała, że była na łodzi razem z producentem filmowym.

Podczas manewru oboje wpadli do wody. 27-latka dopłynęła do brzegu. Ciało Woźniaka-Staraka odnaleziono 22 sierpnia.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xzpc8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d2xzpc8
Więcej tematów