Trwa ładowanie...
d1mkgb0

Śmierć Magdaleny Żuk. Śledztwo po raz kolejny przedłużone

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu przedłużyła do końca roku śledztwo dotyczące śmierci 27-letniej Polki w Egipcie. Do kraju wciąż nie zostały dostarczone materiały dowodowe od strony egipskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śmierć Magdaleny Żuk. Śledztwo po raz kolejny przedłużone
Śmierć Magdaleny Żuk. Śledztwo po raz kolejny przedłużone (East News)
d1mkgb0

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze zwróciła się do wrocławskiej Prokuratury Regionalnej o przedłużenie śledztwa ws. Magdaleny Żuk do 31 grudnia. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Strona egipska wciąż nie dostarczyła materiału dowodowego w postaci sekcji zwłok i wyników badań toksykologicznych. Jak dotąd dostarczono jedynie część dokumentów - podaje portal onet.pl.

Śmierć Magdaleny Żuk. Nie dotarły wszystkie dokumenty z Egiptu

Jeleniogórska prokuratura podkreśla, że na terenie Polski wykonany zostały wszystkie czynności. Materiały, które są w posiadaniu śledczych z Egiptu, nie pozwalają jednak na "podjęcie końcowej decyzji merytorycznej". Dotychczasowe dowody nie doprowadziły do zmiany ustaleń. Te wskazują obecnie, że bezpośrednią przyczyną zgonu 27-latki były obrażenia spowodowane upadkiem z dużej wysokości.

d1mkgb0

Przeczytaj: Śmierć Magdy Żuk w Egipcie. Przetłumaczono dokumenty z prokuratury

Postępowanie wciąż jest prowadzone w sprawie zabójstwa. Jak na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów. Prokuratura twierdzi, że wobec Żuk nie była stosowana przemoc, w tym o podłożu seksualnym. Według śledczych kobieta nie była również ofiarą handlu ludźmi. W sprawie przesłuchanych zostało już ponad 200 osób. Śledztwo trwa ponad trzy lata.

Rodzina Magdaleny Żuk nie wierzy w wersję prokuratury

Okoliczności śmierci Żuk wciąż są niejasne. Jej rodzina stara się je wyjaśnić na własną rękę. Nie wierzy w wersję o samobójstwie oraz nieszczęśliwym wypadku. Twierdzi, że jest w posiadaniu raportu toksykologicznego, który ma potwierdzić obecność narkotyków w jej krwi.

d1mkgb0

Przeczytaj również: Śmierć Magdaleny Żuk. Siostra 27-latki: straciliśmy zaufanie do prokuratury

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Adam Bielan o debacie WP: nie przystajemy na dyktat medialny

Źródło: Onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1mkgb0

Podziel się opinią

Share

d1mkgb0

d1mkgb0
Więcej tematów