Trwa ładowanie...

Śmierć Magdy Żuk w Egipcie. Przetłumaczono dokumenty z prokuratury

Zakończono tłumaczenie dokumentów egipskiej prokuratury, które dotyczą śmierci Magdaleny Żuk w egipskim Marsa Alam. Polscy śledczy poinformowali, jakie wnioski wyciągnięto z materiałów.

Śmierć Magdy Żuk w Egipcie. Przetłumaczono dokumenty z prokuraturyŹródło: Facebook.com
d1nsihd
d1nsihd

- Poczynione przez egipskie organy ścigania ustalenia w przeważającej mierze są zbieżne z efektami śledztwa Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze - poinformował rzecznik jeleniogórskiej prokuratury prok. Tomasz Czułowski.

Z przetłumaczonych na język polski dokumentów wynika, że wobec Magdy Żuk nie stosowano przemocy i żadne osoby trzecie nie przyczyniły się do jej śmierci. Kobieta zmarła wskutek nieszczęśliwego wypadku - ustalili egipscy śledczy.

- Liczni przesłuchani świadkowie wskazują między innymi na nietypowe zachowanie pokrzywdzonej, które rozpoczęło się jeszcze przed wylotem z Polski. Świadkowie opisywali także inne okoliczności wskazujące na zły stan psychiczny pokrzywdzonej w trakcie całego jej pobytu w Egipcie - dodał prok. Czułowski.

Zobacz: "Dlaczego uparliście się na tego Donalda Tuska?!". Emocje w studiu. Marek Sawicki o wyborach

Wśród licznych dokumentów, m.in. opisu czynności podjętych przez tamtejsze organy ścigania, zabrakło protokołu z sekcji zwłok Magdy Żuk oraz wyników badań toksykologicznych. Prokuratura zamierza wnioskować o ich uzupełnienie.

d1nsihd

Rodzina kobiety twierdzi, że ma raport toksykologiczny, który potwierdza obecność narkotyków w jej krwi.

Polscy prokuratorzy cały czas pracują nad sprawą. Przesłuchali ok. 200 osób. - Przeprowadzone w toku postępowania przygotowawczego dowody nie wykazały, aby wobec pokrzywdzonej stosowana była przemoc o podłożu seksualnym lub jakakolwiek inna. Nie stwierdzono również, aby mogła ona paść ofiarą procederu handlu ludźmi - stwierdził prok. Czułowski.

Źródło: interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nsihd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nsihd
Więcej tematów