Trwa ładowanie...
d1q1qmq

Śmierć Jana Kuciaka. Zatrzymano włoskiego biznesmena

Słowacka policja zatrzymała biznesmena włoskiego pochodzenia Antonino Vadalę. Mężczyzna jest głównym podejrzanym w sprawie zabójstwa słowackiego dziennikarza Jana Kuciaka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ciała pary znaleziono 25 lutego
Ciała pary znaleziono 25 lutego (Facebook.com)
d1q1qmq

Za Antonino Vadalą wystawiono europejski nakaz aresztowania. Rzeczniczka prokuratura generalnego na Słowacji Andrea Predajnowa powiedziała, że mężczyzna został oskarżony o popełnienie przestępstw związanych z narkotykami. Jest również głównym podejrzanym w sprawie śmierci słowackiego dziennikarza Jana Kuciaka i jego dziewczyny.

W trakcie policyjnej akcji zatrzymano 17 osób w różnych krajach. Jej szczegóły były objęte tajemnicą.

Jan Kuciak został zastrzelony razem ze swoją partnerką w ich domu. Ciała pary znaleziono 25 lutego.

d1q1qmq

- Mimo że okoliczności zbrodni nie zostały jeszcze w pełni wyjaśnione, jest uzasadnione podejrzenie, że jest ona związana z bieżącą pracą dziennikarską naszego kolegi - tak do sprawy odniósł się Ringier Axel Springer, wydawca portalu Aktuality.sk, w którym pracował Kuciak.

Ostatni artykuł Jan Kuciak poświęcił opisaniu działalności włoskiej mafii Ndranghety na Słowacji. To jedna z najgroźniejszych organizacji przestępczych na świecie, która zajmuje się m.in. handlem kokainą i przemytem ludzi.

Dziennikarze sprawdzali, czy otoczenie premiera Roberta Fico i biznesy włoskich mafiozów na Słowacji były z nią powiązane.

Źródło: aktuality.sk, WP

d1q1qmq

Podziel się opinią

Share

d1q1qmq

d1q1qmq
Więcej tematów