Trwa ładowanie...
d1poyko

Słowacja. Dymisja w rządzie po zabójstwie dziennikarza

Minister spraw wewnętrznych Słowacji oraz wiceszef rządu Robert Kaliňák podał się do dymisji. Swoją decyzję polityk przekazał podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziennikarz został zmaordowany
Dziennikarz został zmaordowany (Facebook.com)
d1poyko

Zmiany w słowackim rządzie ma związek ze sprawą zabójstwa dziennikarza Jana Kuciaka i jego narzeczonej. W kraju odbywają się również masowe protesty w reakcji na to zdarzenie. Szef MSW tłumaczy, że jego decyzja ma charakter osobisty. Jednocześnie Kaliňák odmówił spekulacji na temat tego, czy dalej będzie zasiadał w parlamencie jako poseł.

Przypomnijmy, że Jan Kuciak został zastrzelony razem ze swoją partnerką w ich domu. Ciała znaleziono 25 lutego. - Mimo że okoliczności zbrodni nie zostały jeszcze w pełni wyjaśnione, jest uzasadnione podejrzenie, że jest ona związana z bieżącą pracą dziennikarską naszego kolegi - tak do sprawy odniósł się Ringier Axel Springer, wydawca Aktuality.sk.

Tragedia w Poznaniu. Dramatyczne relacje lokatorów kamienicy

Słowacki minister kultury Marek Madarič podał się do dymisji. - Nie wyobrażam sobie, że po tym, co się wydarzyło, będę jak gdyby nigdy nic sprawować swój urząd - podkreślił.

d1poyko

Ostatni artykuł Jan Kuciak poświęcił opisaniu działalności włoskiej mafii Ndranghety na Słowacji. To jedna z najgroźniejszych organizacji przestępczych na świecie, która zajmuje się m.in. handlem kokainą i przemytem ludzi. Dziennikarze sprawdzali, czy otoczenie premiera Roberta Fico i biznesy włoskich mafiozów na Słowacji były z nią powiązane. Udało się ustalić że wyprowadzono miliony euro z funduszy unijnych, które trafiały na konta mafiozów.

d1poyko

Podziel się opinią

Share
d1poyko
d1poyko
Więcej tematów