Trwa ładowanie...
d1pflcy

Śmierć George'a Floyda. Podano datę pogrzebu. Zapłaci znany bokser

Nie ustają starcia w USA. Wywołała je śmierć George'a Floyda po interwencji policji w Minneapolis. Amerykanie wyszli na ulice, a zamieszki objęły miasta w całym kraju. Media podały datę pogrzebu Floyda.
Share
Protesty na ogromną skalę w USA
Protesty na ogromną skalę w USAŹródło: East News
d1pflcy

Już sześć dni trwają protesty i demonstracje w USA. Mimo stanowczych interwencji władz, Amerykanie cały czas wychodzą na ulice. W trakcie starć z policją zginęło już pięć osób.

CNN podało datę pogrzebu 46-letniego George'a Floyda. Uroczystości żałobne odbędą się w czwartek 4 czerwca w Minneapolis między godziną 13 a 15. 9 czerwca o godzinie 11 natomiast w rodzinnym mieście Floyda w Houston odbędzie się pogrzeb - poinformował prawnik rodzinny Ben Crump. Podczas uroczystości rodzina ma dostać eskortę policji.

Za pogrzeb ma zapłacić bokser Floyd Mayweather. Leonard Ellerbe, dyrektor grupy Mayweather Promotions potwierdził zaangażowanie boksera. "Prawdopodobnie wścieknie się na mnie za to, że to powiedziałem, ale tak, płaci za pogrzeb” - powiedział Ellerbe. Rodzina zmarłego zgodziła się na tę pomoc.

d1pflcy

W USA wrze. Śmierć George’a Floyda

Zamieszki i protesty rozpoczęły się w Minneapolis po śmierci 46-letniego czarnoskórego George’a Floyda. Podczas zatrzymania mężczyzna wdał się w dyskusję z policjantami, a jeden z nich przydusił go kolanem do ziemi. Mimo że 46-latek mówił, że nie może oddychać, funkcjonariusz nie zwolnił uścisku. Gdy na miejsce przyjechała karetka, stwierdzono, że zatrzymany nie żyje. Amerykanie wyszli na ulice, żądając sprawiedliwości, twierdząc, że to zabójstwo na tle rasowym.

Starcia w USA. Ostra reakcja Trumpa

Prezydent USA zadeklarował, że natychmiast zakończy te trwające już sześć dni protesty, którym towarzyszą akty przemocy i plądrowanie sklepów w całym kraju. - Burmistrzowie i gubernatorzy muszą ustanowić przytłaczającą obecność organów ścigania, dopóki przemoc nie zostanie stłumiona - powiedział Trump. - Jeśli miasto lub stan odmówi podjęcia działań niezbędnych do obrony życia i mienia ich mieszkańców, wówczas rozmieszczę wojsko Stanów Zjednoczonych i szybko rozwiążę dla nich problem - dodał.

d1pflcy

Przyczyna śmierci George'a Floyda

Rodzina zmarłego George'a Floyda zleciła badanie, by uzyskać informację o przyczynach jego śmierci. Według uzyskanych wyników sekcji, bezpośrednią przyczyną było uduszenie, wywołane naciskiem na szyję i plecy przez trzymającego go policjanta - ogłosił na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej prawnik rodziny Floyda Ben Crump.

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pflcy

Podziel się opinią

Share
d1pflcy
d1pflcy
Więcej tematów