ycipk-15xuz7

Śmierć Dawida Kosteckiego. "Rzeczpospolita": sensacje Giertycha

"Pełnomocnicy rodziny Dawida Kosteckiego stawiają hipotezy bez pokrycia i liczą, że opinia publiczna to kupi" - stwierdza redakcja "Rzeczpospolitej", odpowiadając na zarzuty mec. Romana Giertycha. Chodzi o opinię biegłego, która podważa tezę adwokatów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dawid Kostecki
Dawid Kostecki (WP.PL)
ycipk-15xuz7

Wątpliwe, by przez jedno dotknięcie paralizatora Dawid Kostecki stracił przytomność - uważa dr Wojciech Sadowski - biegły, którego zacytowała w poniedziałek "Rzeczpospolita". Roman Giertych, pełnomocnik rodziny pięściarza, w mediach społecznościowych, a także w rozmowie z WP Sportowe Fakty, oskarżył dziennik o "przeciek intencjonalny".

- To fake news, tzn. zawiera część wypowiedzi biegłego, które są dla prokuratury korzystne w takim znaczeniu, że zakładają teoretyczną możliwość samobójstwa, ale nie zawierają tych części, które są dla tego stanowiska niekorzystne - stwierdził Giertych.

ycipk-15xuz7

We wpisie na Twitterze adwokat rodziny Kosteckiego uznał tezy z opinii biegłego za "próbę oszukiwania opinii publicznej".

"To mecenas Giertych, będący stroną w sprawie, a nie dziennikarz, rzetelnie przytaczający szerokie ustalenia z opinii biegłego, manipuluje opinią publiczną, wybierając z niej tylko fragmenty pasujące do jego tezy" - odpowiada na te zarzuty w komentarzu redakcyjnym Grażyna Zawadka z "Rzeczpospolitej".

"Multum luk wersji Giertycha"

Zaznacza też, że "Rz" jako pierwsza zwróciła uwagę, że dziwne ślady na karku pięściarza mogą odpowiadać tym, jakie pozostawia paralizator, a później opisała też tezę Giertycha o powieszeniu Kosteckiego.

ycipk-15xuz7

"Jednak rzetelność dziennikarska wymaga tego, żeby przedstawiać wszystkie fakty i ustalenia do jakich się dotrze - a nie tylko te pasujące do takiej czy innej wersji"- podkreśla Zawadka w komentarzu "Giertych uderza w 'Rzeczpospolitą', by bronić swych sensacji".

"Dlatego podzieliliśmy się z opinią publiczną tymi ustaleniami biegłego, które poddają taką hipotezę w wątpliwość. Opisaliśmy je szeroko w artykule 'Wersja Giertycha pełna luk', bo tych - jak wynika z zeznań biegłego, doktora Wojciecha Sadowskiego jest multum" - dodaje.

Pełnomocnikom rodziny sportowca zarzuca, że "stawiają hipotezy bez pokrycia i liczą, że opinia publiczna to kupi".

ycipk-15xuz7

Dawid Kostecki zmarł 2 sierpnia. Prokuratura po pierwszej sekcji zwłok uznała, że targnął się na swoje życie.

Ustalono, że były pięściarz powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku w areszcie śledczym na Białołęce.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-15xuz7

Zobacz także: Rząd buduje most pontonowy na Wiśle. Minister zdradza szczegóły

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-15xuz7

ycipk-15xuz7
ycipk-15xuz7