Trwa ładowanie...

Słowacja: nowe fakty ws. zabójstwa Jana Kuciaka

Jak poinformowała słowacka prokuratura, słowacki dziennikarz śledczy oraz jego partnerka Martina Kusznirova zostali zabici 21 lutego, czyli cztery dni przed znalezieniem ich zwłok. Okoliczności wskazują, że było to zabójstwo na zlecenie.
Share
Jan Kuciak zginął 21 lutego
Jan Kuciak zginął 21 lutegoŹródło: Facebook.com
d410meq

Na miejscu zbrodni nie stwierdzono śladów walki, ani kradzieży. Prokuratura podaje, że Kusznirovą uśmiercono strzałem w głowę, natomiast Kuciaka dwoma strzałami w serce z pistoletu kalibru 9 milimetrów. Oboje zginęli w odstępie pięciu minut. Na miejscu znaleziono dwie łuski po nabojach.

Policja wyznaczyła milion euro nagrody dla osoby, która pomoże w wykryciu sprawców. W trakcie dochodzenia przeprowadzono już ponad 200 przesłuchań. W sprawie zabójstwa zatrzymano m.in. włoskiego biznesmena Antonino Vadalę, który pozostaje głównym podejrzanym.

Zabójstwo Kuciaka wywołała polityczny kryzys na Słowacji i największe od upadku komunizmu społeczne protesty. Najpierw ze stanowiska ustąpił szef MSZ oraz wicepremier Robert Kaliňák, a następnie premier Robert Fico. Ostatecznie doszło do rekonstrukcji rządu w ramach dotychczasowej koalicji.

d410meq

Zobacz także: Impreza w pociągu "Gazety Polskiej"

d410meq

Podziel się opinią

Share
d410meq
d410meq
Więcej tematów