Trwa ładowanie...
d47ynj1

Słońce i wysokie temperatury. Synoptycy: niebawem wróci mróz i śnieg

Czeka nas bardzo przyjemny tydzień. Będzie słonecznie i ciepło niemal w całym kraju. Synoptycy przewidują jednak jeszcze powrót mrozu i śniegu. Na prawdziwą wiosnę trzeba będzie jeszcze poczekać.
Share
Jeszcze w lutym wrócą minusowe temperatury
Jeszcze w lutym wrócą minusowe temperaturyŹródło: ventusky
d47ynj1

Czeka nas typowy przekładaniec pogody, kiedy to początek tygodnia z pogodną aurą, środek pogorszenie, pod koniec tygodnia ponowny powrót wyżowej pogody - przewidują synoptycy Cumulusa dla Wirtualnej Polski.

Do wtorku pozostaniemy pod wpływem pogodnego układu wyżowego, którego centrum przemieszczać się będzie w kierunku Morza Czarnego i południowej Rosji, stąd w całym kraju dominować będzie pogodna, słoneczna i bez opadów aura, z tym, że rano mogą występować liczne mgły.

Od wtorku pogodę zacznie już kształtować układ niżowy, którego centrum znad północnego Atlantyku przemieszczać się będzie przez Skandynawię po północno – zachodnią Rosję przynosząc chmury i opady deszczu, a wysoko w górach popada deszcz ze śniegiem i śnieg.

d47ynj1

W piątek pogodę ponownie zacznie kształtować wyż, który znad Skandynawii przemieszczał się będzie przez Białoruś i Ukrainę, docierając nad Bałkany. Przemieszczanie się układu wyżowego sprawi, że w piątek zacznie znów następować poprawa pogody (tylko w pasie południowy zalegać będzie jeszcze strefa frontowa z opadami deszczu, a w górach deszczu ze śniegiem i śniegu) i w przyszły weekend ponownie dominować będzie pogodna i słoneczna aura.

Wysokie temperatury i słońce

Przyszły tydzień będzie ciepły z temperaturami w pogodne i słoneczne dni od 7-9 st. C na wschodzie do 11-13 st. C na zachodzie i na południu, a w pochmurne od 5-9 st. C.

Wyjątek stanowić będzie piątek, kiedy to zawita do nas chwilowe ochłodzenie, a termometry w ciągu dnia wskażą od (-2) – (+1) st. C na wschodzie do 3-4 st. C na zachodzie kraju, o tyle od soboty wyż zacznie już sprowadzać ciepłą masę powietrza i termometry wskażą do 5-7 st. C na zachodzie, a w niedzielę jest nawet szansa, że w zachodniej Polsce temperatura wzrośnie do 9-10 st. C.

d47ynj1
   Cumulus
Źródło: Cumulus
   Cumulus
Źródło: Cumulus
   Cumulus
Źródło: Cumulus
   Cumulus
Źródło: Cumulus

Powrót zimy? Będzie mróz

W kolejnym tygodniu jednak ochłodzi się w całym kraju. Wróci niewielki mróz, głównie nad ranem. Będzie padać deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. Może zrobić się biało, szczególnie na południu Polski.

   ventusky
Źródło: ventusky

W ciągu dnia będzie jednak dosyć szybko się ocieplać. Na prawdziwą wiosnę będzie trzeba jednak jeszcze poczekać. Opadów białego puchu możemy się spodziewać nie tylko w lutym i marcu, ale i w kwietniu.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47ynj1

Podziel się opinią

Share
d47ynj1
d47ynj1
Więcej tematów