Trwa ładowanie...
d1bwab5

Śledztwo ws. zbiórki pieniędzy na seicento Sebastiana K. Decyzja prokuratury

Śledztwo w sprawie zbiórki pieniędzy na zakup seicento dla mężczyzny oskarżonego o spowodowanie wypadku, w którym ucierpiała była premier Beata Szydło, zostało umorzone. To ponowna taka decyzja prokuratury z Krakowa ws. internetowej zbiórki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śledztwo ws. zbiórki pieniędzy na seicento Sebastiana K. Prokuratura umarza
Śledztwo ws. zbiórki pieniędzy na seicento Sebastiana K. Prokuratura umarza (PAP)
d1bwab5

Zdaniem prokuratorów, każdy kto brał udział w zbiórce i wpłacał pieniądze, dokonywał w ten sposób darowizny na rzecz jej organizatora, a nie na rzecz sprawcy wypadku w Oświęcimiu Sebastiana K. - wyjaśnia RMF FM, informując o ponownym umorzeniu śledztwa.

Na decyzję śledczych wpływ miały zapisy regulaminu serwisu, za pomocą którego prowadzono zbiórkę. Zgodnie z regulaminem pieniądze należą do organizatora Rafała B. mimo jego wcześniejszych zapowiedzi o przekazaniu środków na zakup nowego samochodu kierowcy seicento z Oświęcimia.

Śledztwo ws. zbiórki pieniędzy na seicento Sebastiana K. umorzone

Prokuratorzy dodają, że kiedy Rafał B. ogłaszał zbiórkę, nie robił tego z zamiarem popełnienia przestępstwa, ale jego zachowanie jest naganne - dodaje stacja. Zauważa też, że osoby, które wpłaciły pieniądze w ramach zbiórki, mogą dochodzić swoich praw na drodze cywilnej.

d1bwab5

Zobacz też: Odmrażanie gospodarki. Prof. Marian Zembala o decyzjach rządu

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie pieniędzy ze zbiórki złożył sam organizator Rafał Biegun. Jako pierwsza informowała o tym Wirtualna Polska. Mężczyzna napisał, że został zmuszony do przelania zebranych środków na konto ówczesnej żony, a część ze 150 tys. zł miał zająć komornik na poczet długów kobiety.

d1bwab5

Po wypadku z udziałem kolumny Beaty Szydło internauci ruszyli na pomoc kierowcy seicento. Zbiórka stała się hitem internetu, a zebrana kwota przeszła wszelkie oczekiwania.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bwab5

Podziel się opinią

Share

d1bwab5

d1bwab5
Więcej tematów