Trwa ładowanie...
d4fkhmy

Śledztwo ws. afery hazardowej zostanie umorzone

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umarza śledztwo w sprawie afery hazardowej z powodu braku dowodów - dowiedziało się Radio ZET.

Share
d4fkhmy

Informację o umorzeniu śledztwa z powodu braku dowodów ogłoszą w czwartek o 11.00 prokuratorzy.

Jak informuje Radio ZET, wątek korupcyjny dotyczący prac nad ustawą harazdową zostanie umorzony z powodu braku danych. Wątek asystenta ministra sportu Marcina Rosoła i załatwiania przez niego pracy córce hazardowego biznesmena Ryszarda Sobiesiaka, zostanie umorzony z powodu braku znamion przestępstwa.

Tzw. afera hazardowa wybuchła na początku października 2009 r. po publikacji "Rzeczpospolitej", która ujawniła materiały CBA. Z materiałów tych wynikało, że ówczesny szef klubu PO Zbigniew Chlebowski i ówczesny minister sportu Mirosław Drzewiecki mieli podczas prac nad zmianami w tzw. ustawie hazardowej działać na rzecz biznesmenów z branży hazardowej. W efekcie ujawnienia afery obaj - choć odrzucali zarzuty - stracili stanowiska, a w sejmie powstała komisja śledcza.

Sejm w październiku ubiegłego roku zapoznał się z raportem z prac hazardowej komisji śledczej oraz dołączonymi do niego czterema zdaniami odrębnymi.

d4fkhmy

Podziel się opinią

Share
d4fkhmy
d4fkhmy
Więcej tematów