Trwa ładowanie...
d3iel5i

Sławomir Nitras znowu ukarany za zachowanie w Sejmie. Pół pensji przez trzy miesiące i zakaz wyjazdu

Poseł PO podpadł Ryszardowi Terleckiemu. Zarzucił mu, że obcina posłom pensję za wyjątkiem siebie. Doczekał się reakcji. - Długi miesiąc musiał czekać, ale się zemścił - podkreślił na Twitterze Sławomir Nitras. Został ukarany. Ale to nie pierwszy raz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Nitras nie pierwszy raz został ukarany
Sławomir Nitras nie pierwszy raz został ukarany (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d3iel5i

Sławomir Nitras o sprawie poinformował na Twitterze. "Długi miesiąc musiał czekać pan Terlecki, ale się zemścił. Lider w akcji. Kara trzy miesiące pól pensji i zakaz wyjazdu. W skrócie - mój wczorajszy dzień w pracy" - napisał.

Do komentarza dołączył link do wideo sprzed miesiąca. Film to nagranie jego wypowiedzi na mównicy sejmowej. Właśnie za nią polityk został teraz ukarany. - Mówił pan, ze posłowie będą zarabiać mniej, ale nie powiedział, że pana to nie dotyczy. Dlatego jesteśmy zdziwieni - mówił Nitras do wicemarszałka Ryszarda Terleckiego.

- Pan jest liderem tutaj, szefem klubu. Ale z pana lider - ironizował. I zapytał: - Kiedy do cholery sobie obniżycie wynagrodzenia, skoro wy wzięliście nagrody? Wstyd.

W Sejmie Nitras dodał, że to "szykany i mobbing" ze strony Terleckiego. Jak stwierdził, to sytuacja, kiedy szef nie radzi sobie z zadaniami.

d3iel5i

Do sprawy odniósł się dziennikarz Konrad Piasecki. "Fatalna praktyka. Fatalna. Pachnąca zemstą i małością" - ocenił.

Nitras pracuje na miano polityka od kar

Przypomnijmy, że również w środę - podczas debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec wicepremier Beaty Szydło - marszałek Marek Kuchciński kilkakrotnie upominał Nitrasa.

To nie pierwszy raz, kiedy Nitras został ukarany. W październiku 2017 roku PO poinformowała o decyzji marszałka dotyczącej kary obniżenia pensji o połowę na trzy miesiące dla Nitrasa. Według Platformy za "chęć złożenia wniosku formalnego". Marszałek Kuchciński mu na to nie pozwolił.

d3iel5i

Po tej sytuacji Nitras napisał na Twitterze do wicemarszałka: "Odebrałeś mi pensję na święta. Znasz moją żonę, powinna zadrżeć ci ręka".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3iel5i

Podziel się opinią

Share

d3iel5i

d3iel5i
Więcej tematów