Trwa ładowanie...
d2yr596

Sławomir Nitras znowu ukarany za zachowanie w Sejmie. Pół pensji przez trzy miesiące i zakaz wyjazdu

Poseł PO podpadł Ryszardowi Terleckiemu. Zarzucił mu, że obcina posłom pensję za wyjątkiem siebie. Doczekał się reakcji. - Długi miesiąc musiał czekać, ale się zemścił - podkreślił na Twitterze Sławomir Nitras. Został ukarany. Ale to nie pierwszy raz.
Share
Sławomir Nitras nie pierwszy raz został ukarany
Sławomir Nitras nie pierwszy raz został ukaranyŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d2yr596

Sławomir Nitras o sprawie poinformował na Twitterze. "Długi miesiąc musiał czekać pan Terlecki, ale się zemścił. Lider w akcji. Kara trzy miesiące pól pensji i zakaz wyjazdu. W skrócie - mój wczorajszy dzień w pracy" - napisał.

Do komentarza dołączył link do wideo sprzed miesiąca. Film to nagranie jego wypowiedzi na mównicy sejmowej. Właśnie za nią polityk został teraz ukarany. - Mówił pan, ze posłowie będą zarabiać mniej, ale nie powiedział, że pana to nie dotyczy. Dlatego jesteśmy zdziwieni - mówił Nitras do wicemarszałka Ryszarda Terleckiego.

- Pan jest liderem tutaj, szefem klubu. Ale z pana lider - ironizował. I zapytał: - Kiedy do cholery sobie obniżycie wynagrodzenia, skoro wy wzięliście nagrody? Wstyd.

W Sejmie Nitras dodał, że to "szykany i mobbing" ze strony Terleckiego. Jak stwierdził, to sytuacja, kiedy szef nie radzi sobie z zadaniami.

d2yr596

Do sprawy odniósł się dziennikarz Konrad Piasecki. "Fatalna praktyka. Fatalna. Pachnąca zemstą i małością" - ocenił.

Nitras pracuje na miano polityka od kar

Przypomnijmy, że również w środę - podczas debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec wicepremier Beaty Szydło - marszałek Marek Kuchciński kilkakrotnie upominał Nitrasa.

To nie pierwszy raz, kiedy Nitras został ukarany. W październiku 2017 roku PO poinformowała o decyzji marszałka dotyczącej kary obniżenia pensji o połowę na trzy miesiące dla Nitrasa. Według Platformy za "chęć złożenia wniosku formalnego". Marszałek Kuchciński mu na to nie pozwolił.

d2yr596

Po tej sytuacji Nitras napisał na Twitterze do wicemarszałka: "Odebrałeś mi pensję na święta. Znasz moją żonę, powinna zadrżeć ci ręka".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2yr596

Podziel się opinią

Share
d2yr596
d2yr596
Więcej tematów