Trwa ładowanie...
d4i48xx

Sławomir Nitras chce pozwać marszałka. "Ciągłe napaści i kary"

Poseł PO zapowiada złożenie do sądu pozwu o mobbing. W czwartek jego wyjazd na delegację został zablokowany przez wicemarszałka Sejmu, Ryszarda Terleckiego. - To nękanie w miejscu pracy i uniemożliwianie wykonywania obowiązków - mówi Sławomir Nitras.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Nitras zapowiedział, że pozwie Ryszarda Terleckiego
Sławomir Nitras zapowiedział, że pozwie Ryszarda Terleckiego (East News, Fot: Stanislaw Kowalczuk/East News)
d4i48xx

"Długi miesiąc musiał czekać pan Terlecki, ale się zemścił. Lider w akcji. Kara 3 miesiące pół pensji i zakaz wyjazdu. W skrócie mój wczorajszy dzień w pracy" - napisał Sławomir Nitras na Twitterze. Polityk jest przekonany, że wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki "zemścił się" na nim za wystąpienie z końca maja.

Nitras kpił wtedy z faktu, że wicemarszałek, który jest jednocześnie szefem klubu parlamentarnego PiS, zgodził się na obniżenie uposażeń parlamentarzystom, ale sam będzie zarabiał tyle samo. - A kiedy do cholery obniżycie sobie? To wy wzięliście nagrody, nie oni i nie my - powiedział, pokazując na ławy poselskie.

- Jestem nękany poprzez ciągłe napaści słowne, kary wymierzane przez marszałka. Jestem "wycinany" z delegacji i wyjazdów, na które mam jeździć służbowo - mówił Sławomir Nitras w rozmowie z Onetem. W czwartek poseł został ukarany trzymiesięcznym obniżeniem wynagrodzenia posła o połowę.

d4i48xx

Centrum Informacyjne Sejmu wyjaśnia, że powodem jest zakłócanie środowego wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego. Według sejmowych stenotypistów, poseł PO przerywał szefowi rządu aż 32 razy.

Nitras nazywa tę karę "permanentnym nękaniem", a za jego inicjatora uważa Ryszarda Terleckiego. - Od dłuższego czasu próbuje mnie różnymi metodami tępić. Marszałek Kuchciński jest tylko wykonawcą. Od początku kadencji miałem obciętych 11 lub 12 pensji - zdradza.

Zobacz także: Ryszard Kalisz w programie "Tłit": Morawiecki jest chłopczykiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4i48xx

Podziel się opinią

Share

d4i48xx

d4i48xx
Więcej tematów