Trwa ładowanie...
d3nlpzg

Sławomir Neumann: "Możemy zbudować koalicję w 14 województwach"

- Wtedy z PSL-em [cztery lata temu - red.] udało się zbudować w 15 sejmikach większość koalicyjną i zbudować zarządy województwa. Wydaje się, że możemy zbudować 14 większości koalicyjnych czasami wspartych jednym, czy dwoma mandatami innych komitetów - powiedział Sławomir Neumann, przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Neumann jest zadowolony z wyniku wyborów
Sławomir Neumann jest zadowolony z wyniku wyborów (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3nlpzg

Polityk PO był w poniedziałek gościem RMF FM. Jego zdaniem, Prawu i Sprawiedliwości trudno będzie zbudować większość koalicyjną, pozwalającą mu rządzić w innym województwie niż na Podkarpaciu. - Nie wiem, czy będzie w stanie zbudować większość koalicyjną, która pozwoli mu rządzić w jakimkolwiek innym województwie - ocenił.

- My jesteśmy po słowie z Polskim Stronnictwem Ludowym, bo przecież dwanaście lat współrządzimy w sejmikach, więc to jest oczywiste, że rozpoczynamy budowanie koalicji od PSL-u, a PSL od nas - stwierdził Neumann. Dodał, że Grzegorz Schetyna rozmawiał już przez telefon z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, a spotkają się w poniedziałek lub we wtorek.

Polityk Platformy wykluczył, aby w radach miast, powiatów, sejmikach mogły powstawać koalicje PO z PiS. - Nie wyobrażam sobie takich koalicji, mówiąc wprost. Zbyt wiele nas dzieli - stwierdził.

d3nlpzg

Na pytanie dziennikarza, czy Rafał Trzaskowski wystartuje w krajowych wyborach prezydenckich, poseł odpowiedział, że na to stanowisko widzi zupełnie inną kandydaturę. - Po wygranych wyborach parlamentarnych w 2019 roku, czyli za rok o tej porze, Donald Tusk powinien wystartować w wyborach prezydenckich i wygrać je, bo europejska pozycja Donalda Tuska jest na tyle mocna, że przyda się Polsce w odbudowywaniu naszych relacji w Europie - powiedział Neumann.

Polityk PO dobrze ocenia to, co udało się osiągnąć jego partii w wyborach samorządowych. - Postawiliśmy pierwszy krok do maratonu wyborczego. Krok udany, dobry, dający mocne podstawy do tego, żeby mieć optymizm w sercu i widzieć te wybory kolejne coraz lepsze dla nas - uznał.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nlpzg

Podziel się opinią

Share

d3nlpzg

d3nlpzg
Więcej tematów