Trwa ładowanie...
dlmgcz2
x-news/TVN 24

Sławomir Cenckiewicz: Lech Wałęsa to geniusz manipulacji

- W teczkach Kiszczaka pojawia się obraz człowieka bezwzględnego wobec wszystkich osób, kolegów, na których donosił - powiedział dyrektor Centralnego Archiwum Wojskowego, Sławomir Cenckiewicz w programie „Jeden na Jeden” w TVN24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Historyk Sławomir Cenckiewicz w bibliotece Instytutu Pamięci Narodowej.
Historyk Sławomir Cenckiewicz w bibliotece Instytutu Pamięci Narodowej. (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
dlmgcz2

- To jest geniusz manipulacji. Lech Wałęsa wie, że w 2010 roku, w sierpniu wszelkie próby zakwestionowania wyroku lustracyjnego z sierpnia 2000 roku były niemożliwe, bo sprawa się przedawniła - dodał Cenckiewicz.

- Grupa związana z Lechem Wałęsą, dotarła do Edwarda Graczyka. Podali mu dokument do podpisu i on go podpisał. To był dokument przygotowany przez środowisko Wałęsy - powiedział Cenckiewicz w programie.

- Później Graczyk został wezwany do prokuratury IPN i zaprzeczył. Myślę, że podpisał to oświadczenie, bo się bał - dodał.

- Człowiek, który ma zeznać przeciwko Wałęsie jest pod presją uczestnika tego przesłuchania Lecha Wałęsy, a pomimo tego powiedział, że Lech Wałęsa miał pseudonim „Bolek”, że wypłacał mu pieniądze i dzielił się informacjami o sytuacji w stoczni - powiedział dyrektor Centralnego Archiwum Wojskowego, Sławomir Cenckiewicz.

dlmgcz2

Podziel się opinią

Share
dlmgcz2
dlmgcz2
Więcej tematów